Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Pavel Koutný - co vás zajímalo?

6.02.2013 | Autor: Petr Šulčík
Pavel Koutný - co vás zajímalo?
Jediný český zástupce v divizi SuperCars v ME hodnotí loňskou sezonu a vzhlíží k té následující.

Loňská sezona? Jedna z těch horších

"Loňská sezona patřila určitě mezi ty horší, ale dala nám hodně dalších nových poznatků. Jak co se týče podvozku, tak motoru. S autem už jsem celkem spokojený, ale technika jde hodně rychle dopředu a nám trvá moc dlouho než se propracujeme k novým věcem. Nejlepší závodem sezóny bylo určitě německé Buxtehude a nejhorší zřejmě Francie."

Změny přes zimu, stavba nového vozu, rozšíření týmu

"Přes zimu se zaměříme především na prodloužení životnosti motoru. Jinak si myslím, že auto máme na dobré úrovni. Motor nám ladí v Belgii. Co se týče mechanické práce, tak po této stránce se o něj stará už dlouhá léta Ivan Matoušek. Některé díly pochází od Callaghana. Stavba vozu pro divizi SuperCars je velice drahá, proto nové auto neplánujeme. Bylo by hezké mít opět velký tým jako dříve, ale současná finanční situace nám to bohužel nedovolí."

ME 2012 - Rakousko

Nový promotér IMG, plány na sezonu 2013

"Promotérství je možná dobrý nápad, ale ne pro nás a ne v této době. Někdo určitě vydělá, ale nám to nic nepřinese. Můj odhad je takový, že IMG ERC bude mít málo jezdců, tak dojde ke zlevnění startovného. Pak půjde o to na kolik a jaké budou podminky. Ale pokud se pletu, pojedeme v příští sezoně nově vypsaný seriál European rallycross challenge. Jestli se ukážeme na nějakém domácím závodě se rozhodne až v průběhu roku, podle situace. Nevylučuji ani, že se v některém závodě objeví za volantem Otakar Výborný. Co se týče Marka Zemana, pravděpodobně se představí v některém závodě challenge."

Redakce děkuje čtenářům za otázky. (Tomáš z Rakovníka, Klaus Weinzer, Luděk Patera, Michal, Hoss.Mann)