Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Mistrovství světa pokračuje ve Francii!

29.08.2018 | Autor: Petr Šulčík
Mistrovství světa pokračuje ve Francii!
Po měsíční přestávce pokračuje mistrovství světa dalším vrcholem sezony, kterým je francouzský Lohéac.

V září čeká na jezdce světového šampionátu velmi náročný program. Absolvovat budou tři závody. Po Francii a Lotyššsku na ně čeká premiéra ve Spojených státech Amerických na trati v Austinu. Situace v šampionátu je daná a úřadující mistr světa Johan Kristoffersson podává ještě lepší výkony než v loňské sezoně. Šest výher ze sedmi závodů toho je důkazem. Na dalších místech je situace velmi vyrovnananá a o pozicích na konečných stupních vítězů bude rozhodovat v závěru sezony každý bod. Nyní dělí druhého Loeba od šestého Ekströma pouhých šest bodů! Seznam přihlášených na francouzských závod obsahuje kromě patnáctky permanentně přihlášených řadu dalších zajímavých jmen. Asi největší šance na postup do semifinále mají navrátilci Toomas Heikkinen a  Davy Jeanney. Bez šancí není ani Tommy Rustad. Prosadit se ovšem bude velmi složité.

ZSE 2018 - Maďarsko II.

MS 2018 - Francie

Po dlouhé prázdninové přestávce se opět rozběhne také mistrovství Evropy. V divizi Supercar určitě zamíchají kartami domácí jezdci. Favoritem je vítěz dvou závodů Reinis Nitišs. doma se bude chtít ukázat Cyril Raymond. Asi největší zajímavostí je premiéra úřadujícího mistra Evropy divize Super 1600 Krisztiána Szabóa v nejsilnější divizi. K dispozici bude mít loňský vůz Audi S1 týmu EKS. Český jezdec Aleš Fučík pojede naposledy s vozem Škoda Fabia. Ještě delší pauzu za sebou má divize Super 1600, kde jezdci startovali naposledy v Norsku na začátku června. Situace na v boji o titul je velmi vyrovnaná. Mezi Artisem Baumanisem a Rokasem Baciuškou je rozdíl dvou bodů. Oba dva by v Lohéacu měli jet s novými vozy Audi. Mezi přihlášenými nechybí ani pětici českých jezdců Josef  Šusta, Ondřej Smetana, Václav Veverka, Pavel Vimmer a Marcel Suchý. Ve Francii se bude závodit i v kategorii RX2, kde je ve vedení Oliver Eriksson.  

Seznam přihlášených jezdců - MS 2018 - Francie (Lohéac)