Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Objeví se Škoda v MS?

24.09.2018 | Autor: Petr Šulčík
Objeví se Škoda v MS?
V rallycrossovém mistrovství světa bychom od příští sezony měli vidět také český vůz Škoda Fabia. Kdo usedne za jeho volant?

To, o čem se dlouhou dobu spekulovalo, nabírá jasných obrysů. Litevský tým ES motorsport Ernestase Staponkuse, také ve spolupráci s českou společností Blue engineering, v minulém týdnu testoval vůz Škoda Fabia Supercar pro mistrovství světa v rallycrossu. Při testu v lotyšské Rize za volant usedl Katařan Násir Al -  Attíja a Holanďan Kevin Abbring. Hlavním cílem bylo porovnání časů. Na trati Bikernieki se totiž jel poslední závod světového i evropského šampionátu. 

Test - Riga 2018

"Upřímně, dopadlo to lépe než jsme očekávali. Dostali jsme se na úroveň časů z evropského finále," řekl britskému Autosportu týmový manažer Ramunas Fetingis. Jen pro porovnání. Johan Kristoffersson jel finále za 5:01, Reinis Nitišs vyhrál evropskou finálovou jízdu v čase 5:09. Zatímco Abbring by měl s týmem pokračovat v dalším testovacím programu, s Al - Attíjou tým pracuje na doladění plánu účasti v příští sezoně mistrovství světa. "Zatím nebylo nic podepsáno, ale pracujeme na tom, aby Násir startoval v příštím ročníku světového šampionátu," dodal Fetingis.

Test - Riga 2018

Na vývoji auta se pracovalo i v Mladé Boleslavi. Tým má v plánu postavit druhý vůz a v úvahu přichází i stavba elektrického speciálu. "Náš plán je pětiletý, takže se rozmýšlíme, zda postavit ještě jedno auto podle současných předpisů kategorie Supercar nebo se už zaměřit na elektrický vůz," prozradil Fetingis. Testy budou pokračovat v Německu po závodě mistrovství světa. Vzhledem k velké časové vytíženosti Násira Al - Attíji připadá v úvahu mimo Německa ještě test ve Francii.