Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Nová sestava týmu OMSE

17.03.2016 | Autor: Petr Šulčík
Nová sestava týmu OMSE
V sestavě švédského týmu se volantem vozů Ford Fiesta Supercar představí v rámci MS Kevin Eriksson a Niclas Grönholm.

Dost na čas si zveřejněním své sestavy pro mistrovství světa dával švédský tým Olsbergs MSE. Po odchodu trojice Nitišs, Bakkerud a Timerzyanov se za volanty vozů Ford Fiesta Supercar představí devatenáctiletí Kevin Eriksson a Niclas Grönholm. Eriksson je vítězem kategorie RX Lites v sezoně 2014, syn dvojnásobného mistra světa v automobilových soutěžích zase triumfoval loni ve finském šampionátu. K týmu se navíc připojí i sám Marcus Grönholm v roli generálního manažera týmu. Jezdci se vedle MS zúčastní i svých národních šampionátů.

"Markus, já a Jussi (Pinomäki) jsme dlouhou dobu diskutovali, koho vybrat do nové a zároveň mladé jezdecké sestavy. Chceme vytvořit novou generaci šampionů. Oba dva, přestože jim je pouze devatenáct let, už získali několik titulů a ocenění. Těším se na práci s mladou a hladovou skupinou lidí," uvedl majitel týmu Andreas Eriksson. "Cílem pro sezónu 2016 není zisk titulu. Náš plán je dlouhodobý a společnými silami doufám, že se nám tým podaří posunout zase o kus dále," pokračoval Erikssonův syn Kevin.

ME 2008 - Polsko (PL) - Slomczyn

"Zaměřujeme se na výchovu nové generace jezdců. Kompletní šampionát a další závody v národních mistrovstvích jsou důležité pro jejich další růst. Oba byli úspěšní v různých sériích, nyní mají možnost se dostat na absolutní vrchol. Když vidím, že v šampionátu startují Sebastien Loeb a Petter Solberg, bývalí soupeři z WRC, táhne mě to za volant. Budoucnost ovšem patří těmto mladým jezdcům," řekl Markus Grönholm.

Grönholm

V kategorii RX Lites bude tým Olsbergs MSE podporovat francouzského jezdce Cyrila Raymonda a Keňana Tejase Hiraniho, kteří pojedou všech sedm závodů této kategorie.