Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Nová konkurence v SuperTouringCars

5.02.2021 | Autor: Petr Šulčík
Několik nových vozů se v letošní sezoně objeví v divizích SuperTouringCars Mezinárodního mistrovství ČR.

Hned několik nových aut a také nových tváří se chystá do republikových divizí SuperTouringCars. O některých už jsme informovali, další si postupně ještě před startem sezony představíme. Vraťme se ale ještě do loňské zkrácené sezony.

V divizi SuperTouringCars -2000 si v rámci republikového i zónového šampionátu připsal další tituly Roman Častoral. V zóně skončil druhý slovenský jezdec Vladimír Marko, v republice pak Martin Šindelek. Třetí pozice v obou mistrovstvích si připsal Jakub Michal. Jeho bratr Tomáš s vozem VW Polo po Miroslavu Pospíchalovi skončil v divizi SuperTouringCars +2000 zónového šampionátu na třetím místě za Polákem Damianem Litvinowiczem a Karlem Schadenhoferem. V republikovém mistrovství této divize zvítězil Karel Václavík před Tomášem Michalem. Skvěle zajel především první sedlčanský závod. "Loňská sezona, i když ve zkrácené podobě pro mě dopadla velmi dobře. V té letošní pojedeme opět s vozem VW Golf a v plánu je kompletní české mistrovství. Doufejme, že se to povede," prohlásil Karel Václavík. Technika v úvodu sezony trápila Tomáše Mičíka a jeho vůz Škoda Fabia. "V Sosnové jsem se potýkal s technickými problémy, nejvíce se mi vydařil druhý závod v Sedlčanech, kde jsem skončil druhý. Kromě problému v úvodu sezony auto fungovalo výborně. Uvidíme, co odjedeme letos," řekl Tomáš Mičík. Příliš se nevedlo ani Ondřeji Šenkovi se stejným vozem. Konkurenci by letos měl zvýšit loňský mistr v National1600 Matěj Šenk, který připravuje také fabii. Od roku 2022 nemohou v této kategorii startovat auta s naftovým motorem. V týmu Autosema Racing už se do přestavby pustili před letošní sezonou.

O jediný bod zvítězil v divizi SuperTouringCars -1600 Radek Dvořák se Seatem Ibiza (odkaz na článek zde), který v mistrovství republiky vyhrál před Michalem Sklenářem a Tomášem Stránským. Dvořák už má připravené nové auto. Škodu Fabia Mk2 čeká v nejbližší době první ostrý test. Nově má do této divize namířeno také Miroslav Sýkora mladší, který připravuje pro tuto kategorii svého peugeota, se kterým startoval v historicích.