Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Norskošvédský souboj

16.05.2015 | Autor: Petr Šulčík
Norskošvédský souboj
Po prvním dnu v Belgii jsou na čele Solberg s Ekströmem, Češi bojují s problémy. (+foto)

Ani na třetí pokus v letošní sezoně se jezdci nedočkali suchých podmínek. První den třetího závodu mistrovství světa a Evropy v belgickém Mettetu provázelo deštivé počasí. V divizi Super Car se po prvním dni o vedoucí příčku dělí Petter Solberg a Mattias Ekström. Vítězství v jednotlivých rozjížďkách si připsal Ekström a Timmy Hansen. Třetí pozici prozatímního pořadí zaujímá loňský vítěz Toomas Heikkinen. Ve vedení evropského šampionátu je domácí hvězda Francois Duval. I přes několik zajímavých soubojů se na trati se kromě kolostřešní kombinace Petera Hedströma nic zásadního nestalo.

MS 2015 - Belgie

V divizi Super 1600 vede Ulrik Linnemann před Timurem Shigaboutdinovem, Nikitou Misyulyou a Janisem Baumanisem, kteří mají stejný počet bodů. Ondřej Smetana je po třech rozjížďkách na osmém místě, když jednou skončil devátý a dvakrát šestý. "Máme problémy s geometrií auta. Důvodem jsou pravděpodobně betonové obrubníky v zatáčkách. Navíc ve třetí rozjížďce jsem dostal ráno od Misyulyi," zhodnotil první den Ondřej Smetana. Další český zástupce Pavel Vimmer je zatím šestnáctý. Tým ovšem řeší problémy s motorem, který nefunguje. Po úpravě výsledků se Pavel Vimmer posunul na třinácté místo.

MS 2015 - Belgie

Na čele divize Touring Car je David Nordgaard před Tomem Danielem Tanevikem a Per Magne Royrasem.

MS 2015 - Belgie

MS 2015 - Belgie

MS 2015 - Belgie

MS 2015 - Belgie

MS 2015 - Belgie

MS 2015 - Belgie

MS 2015 - Belgie

MS 2015 - Belgie