Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Nitišs slaví první výhru, Ondřej Smetana čtvrtý!

15.06.2014 | Autor: Petr Šulčík
Nitišs slaví první výhru, Ondřej Smetana čtvrtý!
Lotyššský jezdec ve svém třetím závodě v divizi Super Car zvítězil, v divizi Super 1600 skončil Ondřej Smetana těsně čtvrtý.

Reinis Nitišs se ve finále dostal na první místo hned po startu a poté, co zajel v posledním kole do joker lapu, udržel vedení před Petterem Solbergem. Po startu jel na druhém místě Timur Timerzyanov. Po jeho průjezdu joker lapem se před něj dostal jak Petter Solberg tak i Ken Block, kteří zajeli do joker lapu hned po startu. Americký jezdec při svém premiérovém startu v mistrovství světa skončil na třetím místě, když svoji pozici ve zbytku finále před ruským jezdcem udržel. Pavel Koutný obsadil sedmadvacátou příčku.

MS 2014 - Norsko

foto: Mark Szerenyi - rallycross.hu

Výborný závod zajel v Norsku Ondřej Smetana v divizi Super 1600. Dokázal vyhrát svoji semifinálovou jízdu, když využil soubojů jezdců s vozy Škoda Fabia. Po výborně zvoleném joker lapu hned po startu si rychlou jízdou zajistil první řadu na startu závěrečného finále. Po startu finálové jízdy zamířil společně s Zagumennovem do joker lapu, ruský jezdec se ovšem přetočil a zablokoval také Ondřeje Smetanu, který ztratil několik vteřin. V následující zatáčce se před chybujícího Rusa dostal na čtvrtou pozici. Poté se pořadí ustálilo, vedl Baumanis, který nakonec zvítězil, druhé místo si připsal Linnemann před Espenem Isaksaetrem. Další český reprezentant Pavel Vimmer se po osmém a třináctém místě v nedělních rozjížďkách do semifinále nedostal a skončil se ziskem tří bodů na čtrnáctém místě. V divizi Touring Car zvítězil Ton Daniel Tanevik před Danielem Holtenem a Fredrikem Salstenem.