Německý návrat Davy Jeanneyho

8.12.2021 | Autor: Petr Šulčík
V rámci posledních dvou závodů mistrovství světa došlo k jednomu velkému návratu. Do startovního pole se vrátil francouzský jezdec Davy Jeanney.

Davy Jeanney je prvním francouzským jezdcem, který vyhrál závod mistrovství světa. Dlouhá léta byl pravidelným účastníkem evropského a později světového šampionátu. Po začátcích v divizi 2 a 1A (Super 1600) znamenal zisk titulu v divizi 1 francouzského šampionátu vstup na mezinárodní scénu. V roce 2013 skončil na pozici vicemistra mistrovství Evropy. Po několika světových startech 2014 angažoval Jeanneyho pro sezonu 2015 Kenneth Hansen. Po dvou výhrách v Kanadě a Německu pomohl k týmovému vítězství pro Peugeot - Hansen. V následujících sezonách už přidal jen několik sporadických startů, aby se od roku 2019 začal věnovat svým soukromým podnikatelským aktivitám.

Nyní přišel po startu v autokrosovém francouzském mistrovství na řadu opět rallycross. Na Nürburgringu se vrátil za volantem vozu Hyundai i20 týmu PGRX, se kterým letos startoval Patrick Guillerme. "Vedle Sébastiena Loeba je Davy jediným francouzským jezdcem, který vyhrál závod mistrovství světa. Pro náš tým bylo ctí nabídnout mu šanci závodit na Nürburgringu,“ vysvětlil Guillerme. „Když mi pomáhal v Lohéacu, napadlo mě dostat ho za zpět za volant. Finále sezóny představovalo perfektní příležitost. Ukázalo nám to také skutečný potenciál našeho vozu. A samozřejmě šlo i o přípravu na příští sezonu," prohlásil Guillerme.

"V první řadě musím poděkovat Patrickovi a  týmu PGRX za tuto příležitost – nikdy by mě ani ve snu nenapadlo znovu závodit v MS,“ neskrývá nadšení Jeanney. "Zdá se, že Nürburgring byl asi nejideálnější tratí pro můj návrat, protože nikdo neměl z tratí zkušenosti. Na špičce se jede neskutečné tempo. Účast alespoň v jedné finálové jízdě byla blízko," zhodnotil Davy Jeanney, který v prvním závodě skončil v semifinále na čtvrtém místě a druhý den v semifinále po problémech se stěrači poškodil zavěšení a jízdu nedokončil. Uvidíme ho v mistrovství světa nebo Evropy také v příští sezoně?