Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

MS 2016 - průvodce pro diváky

9.04.2016 | Autor: Petr Šulčík
MS 2016 - průvodce pro diváky
V redakčním mailu se často objevují dotazy, týkající se návštěv podniků rallycrossového mistrovství světa. Následující informace by vám mohly pomoci.

Rallycross se stává stále populárnější motoristickou disciplinou a zájem roste také mezi českými příznivci. Pokud byste rádi vycestovali na nějaký závod mistrovství světa, následující přehled by vám mohl pomoci. A kdyby jste potřebovali nějaké další informace ozvěte se na redakční mail. Kalendář pro letošní rok se skládá z dvanácti podniků. Zde jsou ty nejdostupnější.

Hockenheim (7. - 8.5. 2016)

MS 2015 - Německo - Hockenheim

Teprve podruhé se mistrovství světa pojede na slavném Hockenheimringu. Trať je zde vybudována na stadionu těsně před startovní a cílovou rovinkou tohoto okruhu. První německý závod mistrovství světa je součástí pouze světového šampionátu, startovat budou jen jezdci divize Super Car a RX Lites. Jezdci divizí evropského šampionátu zde nestartují. Z jednotlivých tribun je vidět celá trať, nevýhodou je oproti klasickým rallycrossovým tratím větší vzdálenost. Za cenu vstupenky uvidíte nejen světový rallycross, ale také závod DTM a další doprovodné série. Hockenheimring se nachází nedaleko Mannheimu, z Prahy ujedete necelých pět set kilometrů. V blízkosti okruhu se dá také kempovat. Návštěvě závodu jsme se věnovali ve zvláštním článku - zde.

Vstupenky - Hockenheim

Mettet (14. - 15.5.2016)

MS 2015 - Belgie

Také v belgickém Mettetu je rallycrossová trať zasazena do klasického závodního okruhu. V Mettetu ovšem v daleko větší míře než na Hockenheimu, protože se jedná o menší okruh. Po startu zde nechybí atraktivní skok. Pro diváky je připraven rozsáhlý travnatý svah a několik dalších tribun, opět je tu ovšem trochu větší odstup. Letos kromě jezdců divize Super Car mistrovství světa je závod vypsán i pro mistrovství Evropy této divize a divize Touring Car a RX Lites. V blízkosti okruhu se pro fanoušky nachází kemp. Z Prahy do Mettetu najedete bezmála devět set kilometrů.

Vstupenky - Mettet 

Lydden Hill (27.-28.5. 2016)

MS 2015 - Anglie

Trať v Lydden Hillu je nádherně zasazená do místní krajiny. Právě tady rallycross v roce 1967 vznikl. Na velmi rychlé trati uvidíte množství soubojů, okruh je přehledný. Do Anglie už se cesta prodraží protože musíte trajektem z Calais do Doveru a nejedete přes jedenáct set kilometrů. Okruh leží hned několik kilometrů za Doverem. Letos se vedle světových jezdců představí jezdci divize Super 1600 a RX Lites. I v Lydden Hillu není problém s kempováním nedaleko okruhu. 

Vstupenky - Lydden Hill

Lohéac (3. - 4.9. 2016)

MS 2015 - Francie

Lohéac je považován za chrám francouzského motorsportu. Vedle rallycrossové trati se zde nachází klasický okruh, motokárová a off-roadová trať. Za zmínku určitě stojí místní muzeum. Oproti ostatním závodům je zde levnější vstupné. Okruh vypadá na první pohled velmi jednoduše, podle slov jezdců se ovšem jedná o velmi technicky náročnou trať. "Betonová" šotolina je ve Francii opravdu trochu jiná než v na ostatních závodech. Závod provází vynikající atmosféra a i když se okruh nachází až v Bretani (z Prahy najedete čtrnáct set kilometrů), určitě stojí za návštěvu. Cestu do přes Francii prodraží také vysoké mýtné na dálnicích. Kempovat se dá na louce hned vedle okruhu.

Vstupenky - Lohéac 

Buxtehude (15. - 16.10. 2016)

MS 2015 - Německo - Buxtehude

Jeden z nejtradičnějších závodů v sezoně hostí německý Estering. Historicky jde o jednu z nejstarších rallycrossových tratí v Evropě. Z přírodní tribuny sice není vidět celá délka okruhu, pohled do první zatáčky po startu ovšem nabízí pokaždé zajímavou podívanou. Nachází se nedaleko Hamburku (vzdálenost z Prahy přes 600 kilometrů). V letošním roce se zde v divizi Super Car pojede pouze o body do světového šampionátu, vyvrcholí zde evropské šampionáty divizí Super 1600 a Touring Car. Stejně jako na většině tratí je zde možnost využít kemp na přilehlé louce. 

Vstupenky - Buxtehude

Ostatní závody

MS 2015 - Portugalsko

Sezona startuje v Portugalsku, které je pro českého fanouška dost vzdálené. Místní fanoušci ovšem dokáží vytvořit zvláštní atmosféru. Podobně je to také se závody ve Skandinávii. Každý rallycrossový fanda by se jednou za život měl vydat do Švédska, protože tam teprve pozná co to znamená rallycross. Tyto závody jsou ovšem jak časově tak finančně náročnější. Návštěva Höljes za to ale určitě stojí.

MS 2015 - Švédsko