Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Mistrovství světa poprvé na Silverstonu!

24.05.2018 | Autor: Petr Šulčík
Mistrovství světa poprvé na Silverstonu!
Světový šampionát míří ke svému čtvrtému závodu na slavný britský okruh Silverstone.

Mistrovství světa v rallycrossu se poprvé ve své historii vydá na britský okruh Silverstone. Trať zde byla vybudována před letošní sezonou a několik jezdců si ji mělo možnost vyzkoušet v rámci úvodního letošního podniku britského šampionátu v závěru března nebo během oficiálního testování. V minulém závodu v Belgii dokázal Sebastien Loeb přerušit vítěznou sérii Johana Kristofferssona a závod v Mettetu vyhrát. Právě Peugeot se v Silverstonu představil jak v rámci britského mistrovství tak na testu. V průběžném pořadí šampionátu je stále ve vedení Kristoffersson, ale situace za ním je hodně vyrovnaná.

MS 2018 - Anglie

Kromě permanentních jezdců odstartuje s fiestou týmu Maxe Puchera domácí Andrew Jordan. Heikkinenův vůz se nestihl připravit. Premiéra ve světovém šampionátu čeká Brita Marka Higginse, který bude startovat s vozem Peugeot 208 týmu Albatec, vrací se také Tommy Rustad (VW Polo). Statovat budou i Tamás Karai, Hervé Knapick, Ma Qinghua, Anton Marklund nebo Ollie O´Donovan. "Vždy jsem se snažil prosadit se na nejvyšší úrovni motorsportu. Poté co jsem jezdil za tým Citroën ve WTCC, je skvělé znovu závodit v mistrovství světa," uvedl Ma Qinghua. Vedle mistrovství světa bude Silverstone prvním závodem pro americkou sérii Americas rallycross ve které se představí deset jezdců. Tým Subaru nasadí tři jezdce (Patrik Sandell, Chris Atkinson, David Higgins) a Volkswagen s modelem Beetle dva (Tanner Foust a Scott Speed). Doplní je další pětka jezdců v čele s Liamem Doranem. Pokračuje také šampionát RX2. Závodit se na Silverstonu začíná v pátek odpoledne volnými tréninky.

MS 2018 - Anglie

MS 2018 - Anglie

Seznam přihlášených jezdců - MS 2018 - Anglie (Silverstone)