Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Mistrovství světa pokračuje v Německu

11.10.2018 | Autor: Petr Šulčík
Mistrovství světa pokračuje v Německu
Předposlední podnik mistrovství světa je na programu tento víkend v německém Buxtehude. Pojede se také závěrečný závod evropského šampionátu divize Super 1600.

Už jako obhájce titulu mistra světa pojede poslední dva závody v Německu a Jihoafrické republice jezdec týmu PSRX Volkswagen Johan Kristoffersson. Neznamená to ovšem, že by se v závěru mistrovství o nic nejelo. Naopak. Souboj o konečné stupně vítězů nabírají na obrátkách. Po závodě ve Spojených státech je na prozatímním druhém místě Mattias Ekström o dva body před Petterem Solbergem, další dva pak ztrácí Andreas Bakkerud. Devět bodů zpět je na pátém místě Sebastien Loeb. Ze hry o stupně vítězů je po odečtení třiceti bodů za výměny motorů nad povolený rámec Timmy Hansen. Tři vozy Renault Megane R.S. RX nasazuje Chicheritův GCK Kompetition. Za volant kromě francouzského jezdce usednou Liam Doram a Anton Marklund. Za zmínku stojí, že Estering je v současnosti nejstarší tratí mistrovství světa, mezinárodní závody se na něm konají od roku 1973. Zároveň patří k nejkratším a také nejrychlejším. Velkou výzvou je především první zatáčka a následná dlouhá rovinka.

MS 2018 - Lotyšsko

Vyvrcholení čeká evropský šampionát divize Super 1600. Nejblíže k zisku titulu má Litevec Rokas Baciuška, který vede šampionát o osm bodů před Aydarem Nurievem, další čtyři ztrácí třetí Artis Baumanis. O konečné páté (teoreticky může být i čtvrtý) bude v Buxtehude bojovat český jezdec Josef Šusta, který má stejně bodů jako Fin Jesse Kalio. Chybět v Německu nebudou ani další čeští zástupci. Do první desítky má šanci se posunout Ondřej Smetana, zlepšit své dosavadní postavení bude chtít i Pavel Vimmer a Marcel Suchý. Václav Veverka v Buxtehude kvůli poruše motoru nakonec startovat nebude.

Seznam přihlášených jezdců - MS 2018 - Německo (Buxtehude)