Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Mistrovství světa nabírá tempo

25.04.2018 | Autor: Petr Šulčík
Mistrovství světa nabírá tempo
Po úvodu šampionátu ve španělské Barceloně se jezdci a týmy představí v sousedním Portugalsku.

Jeden víkend volno a vzhůru znovu závodit. Mistrovství světa a Evropy nabírá tempo a míří ke svému druhému závodu do portugalského Montalegre. Na severu této země se nachází nádherná technická trať, která byla postavena přímo na rallycross. A tak nechybí velké obrubníky a rychlé zatáčky. V posledních letech závodu nepřeje počasí, ale tomu v portugalských horách těžko poručíte.

MS 2017 - Portugalsko

Úvodní závod ve Španělsku ukázal rozvržení sil, vítězem se stal úřadující mistr Johan Kristoffersson, ale jednoduché s obhajobou to letos určitě mít nebude. Rychlost ukázaly všechny týmy, zejména Audi a Peugeot. "Najít na portugalské trati kompromis v nastavení je vždy velká výzva. Nebyli jsme loni v Montelagre nejrychlejší, ale bojovali jsme jako tým až do konce. Líbí se mi také místní atmosféra, portugalští fanoušci jsou pro motorsport a zejména pro rallycross hodně zapálení," říká Mattias Ekström. Šampionát zdobí ohromná vyrovnanost. Kromě permanentně přihlášených jezdců se v Montalegre představí domácí Joaquim Santos, Mário Barbosa a poprvé snad čínský jezdec Ma Quinghua, který už měl startovat ve Španělsku za tým Stard s vozem Ford Fiesta. Chybět opět nebude Oliver Bennett s mini.

Svůj druhý letošní závod mají v Portugalsku na programu jezdci evropského šampionátu divize Super 1600. Vzhledem k omezení startujících na pětadvacet, se k celosezónně přihlášeným vešel jen domácí Helder Ribeiro. Pětice českých jezdců Ondřej Smetana, Václav Veverka, Pavel Vimmer, Josef Šusta a Marcel Suchý bude chtít navázat na výkony z Barcelony.

Seznam přihlášených jezdců - MS 2018 - Portugalsko (Montelagre)