Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

ME Portugalsko - Eriksson s Hunsbetem souboj na „nože“

1.05.2010 | Autor: Petr Šulčík
ME Portugalsko - Eriksson s Hunsbetem souboj na „nože“
První den se v Portugalsku opravdu vyvedl. Poté, co celou noc pršelo se nám nad městečkem Montalegre počasí vybralo a zažili jsme opravdu ideální rallycrossové počasí s maximální dávkou adrenalinu.

První den se v Portugalsku opravdu vyvedl. Poté co celou noc pršelo se nám nad městečkem Montalegre počasí vybralo a zažili jsme opravdu ideální rallycrossové počasí s maximální dávkou adrenalinu.

Divize 1              

Na sobotní část závodu bude asi nejraději vzpomínat Michael Jernberg. Svojí, dalo by se říci, profesorskou jízdou dokázal vyhrát měřený trénink a první sérii rozjížděk. Michael neudělá jediný smyk zbytečně a zaslouženě tedy po prvním dnu „trůní“ v čele smečky divize 1. A jak to vypadá za ním? Velice dravý, avšak ne zcela rychlý styl, předvedli jezdci Andréas Eriksson a nováček Tanner Foust. Foust si to rozdal s Lysenem a Keersmaeckerem, který byl však nucen pro defekt odstoupit a dojel rozjížďku velmi pomalu. Souboj tedy pokračoval v rámci dua Foust vs. Lysen, ze kterého vyšel vítězně druhý jmenovaný jezdec, když po dvou kolech ataků zajel do Joker Lapu, aby si nekazil čas. Tanner Foust začal v přemíře snahy jezdit mimo stopu a prohrál si tak rozjížďku sám.

Divize 1A

Všechny evropské jezdce zcela překvapil „domorodec“  Mário Barbosa. Dokázal za sebou nechat celé startovní pole. Dokonale využil Joker Lapu, když do něj zajel ihned po startu a měl tedy volnou cestu k zajetí toho nejlepšího času. Zdeněk Čermák nám dělá stále větší radost, dokázal ho porazit jen právě zmiňovaný Barbossa. Zdeněk jel v rozjížďce s Leganovem, kterému ujel o „parník“, když svoji rozjížďku vyhrál systémem start - cíl.  V jedné rozjížďce se k sobě dostali Rakhmatullin s Timerzyanovem a to byla opět mela… dvě kola jeli v „ruském“ stylu plech na plech, nakonec zvítězil Timerzyanov.  Ondřej Smetana svoji rozjížďku vyhrál a Jarda Kalný dojel druhý za Linnemannem, i když s notně pochroumaným předním nárazníkem. Celkově je to nádhera, D1A bude patřit k velice vyrovnaným divizím v této sezoně.

Divize 2

                Guino Kenis vynechal měřený trénink, jelikož se ve volném tréninku dostal do kontaktu s bariérou a nedokázal svůj vůz včas opravit. To se mu však povedlo do první rozjíždky a dojel si hned pro druhé místo za vítězným Nottveitem. Náš Roman Častoral dokončil na třetím místě. Úřadující mistr Evropy Knut Ove Borseth nedokončil, jelikož měl problémy s přehříváním motoru. Po odstartování sice dvě kola kroužil, ale pak se rozhodl opustit závodní dráhu. Celkově se divize 2 ubírá dobrým směrem, ale ještě trochu „trpí“ dostatkem jezdců.

Zítra ráno se na Vás budeme těšit u pokračování živého přenosu z portugalského Montalegre. Nezapomeňte, začínáme v 8:30 (portugalského času) "Warm-Upem"