ME 2013 - Švédsko - aktuálně

7.07.2013 | Autor: Petr Šulčík
Aktuální informace a výsledky z šestého podniku mistrovství Evropy.

Výsledky

Po 1. a 2. rozjížďce      Po 3. a 4. rozjížďce        Semifinále                        Finále
SuperCars SuperCars SuperCars   SuperCars
Super 1600 Super 1600 Super 1600   Super 1600
TouringCars TouringCars TouringCars   TouringCars

Neděle 7.7. 2013

12.45 - Třetí a čtvrtá série rozjížděk jsou u konce. Jezdci na trati ukázali několik soubojů, jedním z nich se prezentovali Jansen a Borseth. Problémy měl Lysen, který byl mimo trať pravděpodobně kvůli technické závadě. Do třetí série rozjížděk nenastoupil Petter Solberg, ve čtvrté po špatném startu ovšem převedl skvělou jízdu a z jedenáctého místa se nakonec kvalifikoval do semifinále divize SuperCars. Nejvíce bodů z rozjížděk si připsal Alexander Hvaal. V divizi Super 1600 utekl postup do semifinálových jízd Ondřeji Smetanovi, který skončil po rojížďkách na třináctém místě. Nejrychlejším v rozjížďkách byl Linnemann. Do semifinále se dostali oba vozy Škoda Fabia týmu CB motorsport. Sandra Hultgren skončila devátá a Simon Olofsson jedenáctý. Roman Častoral byl ze třetí rozjížďky za naražení do Larssona v poslední zatáčce vyloučen, v té další po špatném startu dojel za Habjorgem a skončil osmý. Do semifinále jde ze šestého místa. Nejlepší výchozí pozici pro semifinále má Tohill a Lundh.

14.34 - Z prvního semifinále divize TouringCars postoupili Tohill, Tanevik a Lona, ze druhého Lundh, Larsson a Častoral. V divizi Super 1600 vyhrál první semifinále Linneman před Färénem a Makarovem, druhé pak Nitiss před Erikssonem a Rakhmatullinem. Kolem patnácté hodiny startuje semifinále divize SuperCars a finále všech divizí.

15.55 - Vítězi jednotlivých divizí Bakkerud, Linnemann a Tohill. Roman Častoral na třetím místě!! Petter Solberg finále opět nedokončil.

Sobota 6.7. 2013

13.40 - Jezdci mají za sebou treninky. Za slunného počasí se v divizi SuperCars nejlépe vedlo Petteru Solbergovi, který zajel nejrychlejší čas před Hansenem a Timerzyanovem. V Super 1600 byl nejrychlejší Nitiss následovaný Makarovem a Rakhmatullinem. Ondřej Smetana zajel osmnáctý čas. V divizi TouringCars si nejlepší čas připsal Roman Častoral. Po čtrnácté hodině začnou rozjížďky. Nejdříve divize Support a JRX, poté budou následovat ostatní divize.

18.15 - Sobotní rozjížďky jsou u konce a přinesly několik zajímavých momentů. V divizi SuperCars šel krátce po startu jedné z jízd mimo trať Tidemand, pěkné souboje spolu svedli Borseth se Scottem nebo Walfridson s Ekströmem. Anton Marklund bojoval po celé kolo s Rustadem a po druhém kontaktu to odnesl jeho vůz. Nedaří se Timerzyanovovi, který v obou jízdách vyrobil jezdeckou chybu. Nejrychlejší jezdcem prvního dne byl Davy Jeanney. Ondřej Smetana v první rozjížďce bojoval s Anderssonem, ve druhé sice svou jízdu vyhrál, ale dvě kola jel po prázdném kole. Navíc měl i drobný problém na motoru. Ulrik Linnemann před poslední zatáčkou krásně předjel Nitisse a po prvním dni je ve vedení divize Super 1600. Roman Častoral sice po prvním dni vede divizi TouringCars, ovšem na trati neměl vůbec lehkou situaci. Nejprve po startu svojí první jízdy bojoval s Gundersenem a pak s Lundhem. Ve druhé rozjíždce byl nejrychlejší, těsně před cílem mu ale praskl přední tlumič.