Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Marek Zeman - ikona českého rallycrossu

29.07.2010 | Autor: Petr Šulčík
Marek Zeman - ikona českého rallycrossu
Marek Zeman - ikona českého rallycrossu. Tak by se dal nazvat závodník, u kterého je vidět stále úsměv na tváři. Rytíř divize 1, který má jednu z nejlepších zbraní, tedy Ford Fiesta, se kterým závodí Pavel Koutný v Mistrovství Evropy...

Marek Zeman - ikona českého rallycrossu. Tak by se dal nazvat závodník, u kterého je vidět stále úsměv na tváři. Rytíř divize 1, který má jednu z nejlepších zbraní, tedy Ford Fiesta, se kterým závodí Pavel Koutný v Mistrovství Evropy. Marka Evropa láká také, ale zatím se z časových důvodů nemohl zapojit. Připravuje Mitsubishi a přestavbu vzal od Přemka, takže od podlahy. Možná ho letos uvidíme. Loňské smolné Sedlčany jsou již zapomenuty a Marek se na víkend vyloženě těší. Druhá dvacítka mistrovských bodů je doma a Marek by rád v neděli přivezl další. Budeme mu držet palce. Jak vůbec začínal a co mu rallycross dal, se dočtete o pár řádků níže.

 

Marku na českém území dva starty a dvě vítezství. Jak jsi zatím spokojen? Obzvlášt v Sosnové jsi měl velkého soupeře v podobě Guttorma Lindefjella?

No abych pravdu řekl, tak skáču radostí. Nikdy se mi nic takového nepovedlo a mám z toho ohromnou radost.

 

V minulé sezoně jsi v obou závodech v Sedlčanech trvdě havaroval. První letošní Sedlčany jsi vyhrál a jsou před námi druhý v rámci ZSE. S jakými ambicemi půjdeš do závodu?

Letos tam nemůžu jít s jinými ambicemi, než že chci zase vyhrát. Loni jsem tam předváděl takový krásný věci, tak letos budou lidi asi otrávený. Holt pojedu první, nedá se nic dělat. Smích.

MMČR - Sosnová

V rallycrossu už máš hodně za sebou. Zavzpomínej na svoje začátky. Tvé první auto?

Tak to už je strašně dávno. Tak už moje paměť ani nesahá. To bylo v roce tuším 1986 nebo tak nějak a moje první auto byla Škodovka o obsahu 1150. To je hodně dávno. Mnoho lidí si nepamatuje, že něco takového vůbec bylo.

 

Marku už jsi jel i ERC. Neláká tě zase poměřit své síly s evropskou elitou?

Hele rád bych, ale musím k tomu mít konkurenceschopný vůz. Letos pracuji na té své věci, na myšákovi. Třeba ho letos zkusím při Evropě. Uvidím, jak to bude vypadat.

MMČR 2010 - Sedlčany

Co ti rallycross dal a co naopak vzal?

Dal mi spoustu přátel. Mám rád takový sportovní pohled na svět, to si myslím, že je smyslem sportu jakéhokoli. Učí lidi prohrávat, vyhrávat a vzájemně se snášet. A co mi vzal? Zatím nic. Zatím dobrý. Smích.

 

Jak se tváříš na dnešní úroveň rallycrossu?  Myslím tím startovné, závodění 800km dalekoatd. ?

Samozřejmě toho jsou teď plné diskuse. Nějakou věc teď budeme s Alešem Mrkáčkem, Otou Výborným připravovat. I Pepa Pátl přislíbil nějakou pomoc. Budeme přemýšlet jakým způsobem vylepšit a vymyslet nějaké výhodnější podmínky, ale zatím neumím říct nic konkrétního.

MMČR 2010 - Sedlčany

Co bys vzkázal na závěr fanouškům a komu by jsi rád poděkoval?

Fanouškům bych chtěl vzkázat, ať určitě přijdou a doufám, že budou spokojeni, s tím co uvidí a naplní to jejich očekávání. A rád bych poděkoval všem, co mi drží palce. Samozřejmě rodině, že se mnou má to strpení, všem sponzorům. Znáš to, to jsou takový obvyklý řeči. Nebudu zkrátka jmenovat všechny od pána boha až po …, oni to snad vycítí, že je to na ně myšlený…

 

Děkuji za rozhovor a přeji hodně štěstí!