Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Kristoffersson vítězí v Barceloně!

15.04.2018 | Autor: Petr Šulčík
Kristoffersson vítězí v Barceloně!
Po rozhodnutí sportovních komisařů se vítězem stal Johan Kristoffersson. Druhý skončil Sebastien Loeb před Andreasem Bakkerudem.

Jezdec týmu EKS Audi Mattias Ekström zvítězil v prvním závodu mistrovství světa ve španělské Barceloně. V dramatickém finále za sebou nechal Johana Kristofferssona a Sebastiena Loeba. Francouz přitom neměl startovat ani v semifinále. Ze třinácté příčky po kvalifikaci ovšem nahradil dalšího jezdce Peugeotu dvanáctého Kevina Hansena. Vítěz kvalifikace Petter Solberg startoval do finálové jízdy z prvního místa, ale stal se obětí kolize v první zatáčce. Pod stupni vítězů skončil čtvrtý Andreas Bakkerud před Niclasem Grönholmem a právě Petterem Solbergem.

Sportovní komisaři řešili dlouhou dobu po závodě incident z první zatáčky a nakonec dospěli k názoru Mattiase Ekströma z finálové jízdy vyloučit. Zvítězil tak Johan Kristoffersson před Sebastienem Loebem a Andreasem Bakkerudem. 

MS 2018 - Španělsko

MS 2018 - Španělsko

V mistrovství Evropy divize Supercar zvítězil Reinis Nitišs před Antonem Marklundem a Jeanem - Baptistem Dubourgem. Aleš Fučík nakonec po kvalifikačních jízdách obsadil šestadvacáté místo. V divizi Super 1600 vyhrál Artis Baumanis před Jimmy Terperauem a Gergely Martonem. Z českých jezdců se do finále probojoval Ondřej Smetana, který obsadil páté místo. Pro Pavla Vimmera, Václava Veverku a Josefa Šustu skončil závod v semifinálových jízdách. Marcel Suchý zajel dnes v poslední kvalifikaci osmý čas, celkově obsadil jednadvacáté místo.

MS 2018 - Španělsko

MS 2018 - Španělsko

MS 2018 - Španělsko

MS 2018 - Španělsko

MS 2018 - Španělsko

MS 2018 - Španělsko

Přehled výsledků - MS 2018 - Španělsko (Barcelona)