Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Jeanney doplnil Hansena u Peugeotu!

9.04.2015 | Autor: Petr Šulčík
Jeanney doplnil Hansena u Peugeotu!
Davy Jeanney a Timmy Hansen budou v nadcházející sezoně hájit barvy týmu Peugeot Hansen ve světovém šampionátu.

Tým Peugeot - Hansen dnes oznámil svoji jezdeckou sestavu pro rallycrossové mistrovství světa 2015. Za volantem vozů Peugeot 208 Supercar letos uvidíme stejně jako v loňské sezoně Timmyho Hansena, druhým jezdcem pak bude Francouz Davy Jeanney. Otázkou zůstává, kterým směrem se vydá Timur Timerzyanov, který v týmu až do loňské sezony působil.

"Loňské auto bylo připraveno přímo na bázi vozu 208 T16. Nyní jsme měli více času a přes zimní přestávku jsme se více příblížili limitům a rallycrosovým předpisům. Věřím, že jde o významný krok vpřed. Cílem jsou vítězství v jednotlivých závodech a doufám, že naši piloti budou bojovat o titul jak v šampionátu jezdců tak ve značkách," řekl Bruno Famin, ředitel společnosti Peugeot Sport. 

Peugeot - Hansen 2015

"Cítím, že jsme daleko lépe připraveni než tomu bylo na začátku loňské sezony. Loni se všechno sešlo rychle a na poslední chvíli, takže jsme byli rádi, že jsme vůbec stihli začátek šampionátu. Ve druhé polovině sezony už jsem atakovali čelní pozice a byli hrozbou pro ostatní týmy, " uvedl Kenneth Hansen, šéf týmu.

"Myslím si, že máme vůz, který je schopen vyhrávat. Přes zimu jsem se tvrdě připravoval. Davyho znám od mých rallycrossových začátků. Je to rychlý a konzistentní jezdec, kterého bude těžké porazit," prohlásil Timmy Hansen. "Je to můj první kontakt s továrním týmem, takže jde o velký pokrok v mé kariéře. Je to velká výzva. Po prvních testech mám z vozu velmi dobrý pocit, hlavně ze silného motoru. Nyní je na mě jestli dokážu bojovat o přední umístění nebo dokonce o vítězství," dodal Davy Jeanney.

Peugeot Hansen 2015

Za juniorský tým bude startovat v kategorii RX Lites Kevin Hansen, který se zúčastní všech závodů šampionátu.