Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Italská remíza Solberga s Kristofferssonem

17.10.2015 | Autor: Petr Šulčík
Italská remíza Solberga s Kristofferssonem
Petter Solberg a Johan Kristoffersson jsou se stejným počtem bodů ve vedení dvanáctého podniku MS.

Úvod dvanáctého podniku světového šampionátu v italské Franciacortě se nejlépe vydařil dvojici Petter Solberg a Johan Kristoffersson. Švédský jezdec zvítězil v úvodní rozjížďce, úřadující šampion pak ve druhé. Třetí místo patří Timerzyanovovi, čtvrtý je Timmy Hansen. V hodnocení mistrovství Evropy divize Super Car je ve vedení Alexander Hvaal před Jerome Grosset-Janinem a Tamasem - Palem Kissem, který startuje s vozem Peugeot 208 týmu Hansen Development. Problémy dělal jezdcům skok krátce po startu kde havarovali Manfred Stohl (video můžete shlédnou na našem facebookovém profilu) a Ollie O´Donovan. Příliš se nesvezl ani Gigi Galli, který sice absolvoval tréninky, ale v první rozjížďce došlo k poškození motoru a poklesu tlaku oleje. Vzhledem k tomu, že tým má pouze jeden motor je Ital nucen ze závodu odstoupit.

MS 2015 - Itálie

foto: Mark Szerenyi

MS 2015 - Itálie

foto: Johny Loix

MS 2015 - Itálie

Překvapením je vedení Dmitrije Bragina s vozem Renault Clio v divizi Super 1600. Druhým místem po třech rozjížďkách směřuje za mistrovským titulem Janis Baumanis a třetí je domácí Davide Medici. Pavel Vimmer začal víkend výborným čtvrtým časem a po prvním dni je sedmý. Ondřej Smetana je na osmnácté příčce, když ve třetí rozjížďce po startu po kontaktu se soupeřem poškodil spojovačku, rameno i poloosu. Dvě rozjížďky kategorie RX Lites vyhrál Thomas Bryntesson, přesto je až na druhém místě za Simonem Olofssonem. Třetí je Kevin Hansen.

MS 2015 - Itálie

MS 2015 - Itálie

MS 2015 - Itálie

foto: Johny Loix (3x)