Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Informace k MMČR v rallycrossu 2014

12.05.2014 | Autor: Petr Šulčík
Informace k MMČR v rallycrossu 2014
Český šampionát představí v roce 2014 několik novinek.

Před startem prvního závodu letošního seriálu Mezinárodního mistrovství České republiky v rallycrossu, který se uskuteční v Sedlčanech 31.5 - 1.6. 2014, bych Vás chtěl informovat o novinkách v rallycrossu.

Z důvodu změny postoje přátel z Rakouska k zavedení semifinálových jízd jsme nuceni vrátit se k loňskému systému závodů - 3 kvalifikační rozjížďky a finálové jízdy. Nechtěli jsme, aby se sedlčanské závody jely jiným systémem než tři mistrovské závody v Rakousku. Stejným systémem pojedou divize SuperNationals a National1600 v Sosnové. Ostatní divize pojedou v Sosnové podle pravidel pro Rallycross Challenge Europe.

Nejvýznamnější novinkou v předpisech tak zůstává penalizace za první předčasný start v rozjížďkách a ve finálových jízdách. Nově je za první předčasný start penalizace další projetí Joker lapu - napomínaný jezdec tedy v dané jízdě musí dvakrát absolvovat průjezd Joker lapem.

Platné znění Standardních propozic najdete na www.autoklub.cz , přímý odkaz najdete na www.motorsportservis.cz.

Z přidělených finančních prostředků od AČR na podporu talentované mládeže podpoříme v letošním roce především starty jezdců do 25-ti let v závodech MMČR v rallycrossu.

K prvnímu mistrovskému závodu v Sedlčanech připomínám blížící se uzávěrku přihlášek, která je 16.5.2014.

V pátek před závodem (30.5.) od 18:00 do 20:00 budou v sedlčanském areálu techničtí komisaři provádět testování automobilů.

Přeji hodně úspěchů v letošní sezóně.

Jan Mochan
Svaz Off-road
SAS Jičín