Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Hoonigan Racing Division končí v MS!

5.10.2017 | Autor: Petr Šulčík
Hoonigan Racing Division končí v MS!
Tým, ve kterém startují Ken Block a Andreas Bakkerud podporovaný Fordem, po druhé sezoně v mistrovství světa končí.

Tým Hoonigan Racing Division s jezdci Ken Blockem a Andreasem Bakkerudem a vozy Ford Focus RS RX, se v příští sezoně světového šampionátu nezúčastní. Právě Bakkerud loni dokázal tři závody vyhrát, letos tým na výhru stále čeká.

"I přes to, že je pro nás působení v rallycrossovém mistrovství světa vzrušující, s tím jak se tento šampionát vyvíjí, nastal přirozený čas udělat si pauzu," uvedl ředitel společnosti Ford Performance Dave Pericak. "Pokračování by znamenalo vývoj nového vozu a z hlediska mnoha diskuzí o budoucnosti pohonných jednotek aut ve světovém rallycrossu, jsme raději projekt zastavili," naráží Pericak na otázku možné elektrifikace rallycrossu. 

MS 2017 - Belgie

"V současné chvíli nemá smysl vynakládat finanční prostředky na vývoj nového auta , které by  v příští sezoně mohlo bojovat o titul. Co se týče Andrease, myslím si, že až další týmy dozví, že je volný, nebude trvat dlouho a získá nové angažmá. Jde o jedno z nejtalentovanějších jezdců, který s námi kdy pracoval," dodal Ken Block. Ford je jediným, ze čtyř výrobců ve světovém šampionátu, který nejeví příliš zájem o elektrické technologie. Vozy Ford Focus RS RX nebudou prodány do soukromých týmů, ale budou sloužit k promo akcím a při různých výstavách.