Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

ME 2013 - Norsko - aktuálně

16.06.2013 | Autor: Petr Šulčík
ME 2013 - Norsko - aktuálně
Aktuální informace a výsledky z pátého podniku mistrovství Evropy.

Výsledky

    Po 1. a 2. rozjížďce      Po 3. a 4. rozjížďce        Semifinále                        Finále             
SuperCars SuperCars SuperCars   SuperCars
Super 1600 Super 1600 Super 1600   Super 1600
TouringCars TouringCars TouringCars   TouringCars

Sobota 15.6. 2013

Na start nakonec nenastoupilo několik jezdců, kteří figurovali v seznamu přihlášených. V divizi SuperCars do závodu nenastoupil Ronny Scheveneels a Michaël De Keersmaecker, v Super 1600 chybí Makarov, Ligur a Aamodt a v TouringCars domácí Liefsen.

Suverénně si zatím počíná smolař minulého závodu ve Finsku Petter Solberg. Na domácí trati vyhrál trenink i obě dvě rozjížďky. Na druhém místě je další domácí jezdec Andreas Bakkerud, třetí místo patří po prvním dnu Timuru Timerzyanovovi. Pěkné páté místo zaujímá navrátilec Tommy Rustad, který startuje s vozem Volvo C30 po Ludvigu Hunsbedtovi. Mats Lysen měl v úvodní jízdě defekt.

ME 2013 - Norsko

Výsledky divize Super 1600 vypadají podobně jako v předešlých závodech. Opět dominují vozy týmu Set Promotion. Vítězství ve dvou rozjížďkách si rozdělili Kevin Eriksson a vítěz předešlých dvou závodů Reinis Nitiss. Lotyšský jezdec je po prvním dnu ve vedení, před Linnemannem a Erikssonem, který skončil ve druhé rozjížďce až na pátém místě.

Obě úvodní rozjížďky divize TouringCars vyhrál navrátilec do šampionátu Lars Oivind Enerberg. Druhé místo patří po prvním dnu dalšímu norském jezdci Habjorgovi. Třetí je Derek Tohill. Favorité Larsson a Častoral se seřadili na sedmém a osmém místě. Český reprezentant zajel v první rozjížďce desátý čas, ve druhé jízdě byl klasifikován na pátém místě.

Neděle 16.6. 2013

Ve třetí rozjížďce divize SuperCars se blýskl nejrychlejším časem Tommy Rustad. Naopak Petter Solberg skončil až na třiadvacáté pozici, když kolidoval s Liamem Doranem a poškodil svůj vůz. Nedařilo se mu ani v té následující. Celkově skončil na třináctém místě, tím si zavřel na svém domácím podniku cestu do semfinálových jízd. Nejvíce bodů z rozjížděk si připsal Bakkerud, Rustad a Marklund.

Dominance Reinise Nitisse v divizi Super 1600 trvá také v Norsku. Pro závěrečné jízdy si vyjel nejlepší startovní pozici. Na druhém místě skončil po rozjížďkách Ulrik Linnemann před Ericem Färénem.

ME 2013 - Norsko

Průběžně první jezdec divize TouringCars Lars Oivind Enerberg po prvním dnu potvrdil také dnes svoji rychlost. Ve třetí rozjížďce sice zajel až osmý čas, v té následující už byl ovšem opět nejrychlejší. Druhý je po rozjížďkách Derek Tohill a třetí Koen Pauwels. Situace na dalších místech je poměrně vyrovnaná. Roman Častoral dojel dnes na třetí a čtvrté pozici, celkově však skončil na šestém místě.

První semifinále divize TouringCars ovládl Enerberg před Pauwelsem a Bratenem. Druhé pak Tohill před Sandmem a Norgaardem. Roman Častoral skončil na čtvrtém místě a ve finále bude tento víkend chybět.

V Super 1600 uvidíme ve finále Linnemanna, Rakhmatullina, Zagumennova a Nitisse, Färéna a Erikssona.

Z prvního semifinále divize SuperCars postoupili Bakkerud, Timerzyanov a Hvaal. Timmy Hansen musel kvůli předčasnému startu dvakrát do joker lapu a skončil šestý. Hned po startu druhé jízdy vypadl ze hry Tommy Rustad, postupují Doran, Jeanney a Hedström.

Finále:

SuperCars: 1. Doran, 2. Timerzyanov, 3. Jeanney, 4. Hvaal, 5. Bakkerud, 6. Hedström.

Super 1600: 1. Nitiss, 2. Rakhmatullin, 3. Linnemann, 4. Zagumennov, 5. Färén, 6. Eriksson.

TouringCars: 1. Enerberg, 2. Tohill, 3. Braten, 4. Pauwels, 5. Nordgaard, 6. Sandmo. 

Přenos ze semifinálových a finálových jízd je možno sledovat přibližně kolem čtrnácté hodiny v tomto odkazu.