Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Foustova blátivá obhajoba

29.06.2014 | Autor: Petr Šulčík
Americký jezdec stejně jako loni ve Finsku vyhrál. V Super 1600 zvítězil Misyulya, v Touring Car Lundh. Čeští jezdci se neprobojovali ze semifinále.

Podobně deštivý závod rallycrossový šampionát už dlouho nezažil. Po sobotních přeháňkách se v neděli po poledni rozpršelo a nepřestalo až do samého závěru. Zatímco semifinále a finále divizí Super 1600 a Touring Car proběhly v klidu, v semifinálových jízdách nejsilnější divize se děly věci. Hned po startu prvního opustili závod Hansen, Timerzyanov a Rajala. O postupujících tak bylo hned v prvním kole jasno. Nitišse a Bakkeruda doplnil Skorupski. Krátce po začátku druhé jízdy se v jedné ze zatáček zapletli do havárie Doran, Tohill a Heikkinen. Jízda byla zastavena. V kondici nebyl ani vůz Pettera Solberga.  Po restartu bez větších problémů postoupil Foust, Marklund a Solberg. Norský jezdec ovšem už do finálové jízdy nenastoupil a nahradil ho domácí Rajala. Finále se stalo záležitostí Tannera Fousta. Souboj o druhé místo pro sebe získal Bakkerud před Nitiššsem. Čtvrté místo je výborným výsledkem pro Krzysztofa Skorupského.

MS 2014 - Finsko

Ve finále divize Super 1600 se nic zajímavého nestalo. Misyulya se dostal hned po startu do vedení, které udržel až do cíle. Druhý dojel Baumanis a třetí Minnikhanov. Dva velcí favorité Linnemann a Zagumennov svedli v prvním kole vzájemný souboj, který odnesl ruský jezdec nárazem do svodidel a odstoupil. Cíl neviděl nakonec ani Linnemann, který skončil v posledním kole také pro technickou závadu. Ondřej Smetana a Pavel Vimmer se umístili shodně na pátém místě semifinálových jízd, Celkově pak na osmém (Smetana) a devátém (Vimmer) místě. Do hodnocení mistrovství si připsali další body. V divizi Touring Car zvítězil Daniel Lundh, suverénní jízdou si vítězství v RX Lites zajistil Kevin Hansen.