Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

FIA schválila elektromobily od roku 2020

8.06.2018 | Autor: Petr Šulčík
FIA schválila elektromobily od roku 2020
Jedinou kategorií mistrovství světa v rallycrossu budou od roku 2020 elektromobily. Co bude se současnými vozy divize Supercar není známo.

Mezinárodní automobilová federace FIA schválila zařazení elektromobilů do mistrovství světa v rallycrossu od roku 2020. Tato kategorie bude jedinou ve světovém šampionátu. Počítá se z dvanácti až čtrnácti podniky. Formát závodu (čtyři kvalifikace, semifinále a finále) by měl být zachován. Do světového šampionátu se mohou přihlásit týmy, které budou disponovat dvěma vozy. Bude vypsán šampionát jak pro jezdce tak pro výrobce. Do hodnocení značek se budou zapisovat nejlepší čtyři výsledky aut výrobce v jednotlivých závodech. Vytvořena bude trofej pro soukromé týmy. Podoba současného mistrovství Evropy není známa.

VW - EL

Technické předpisy

Vozy podobné současným divize Supercar s pohonem všech kol a dvěma elektromotory (jeden vpředu, jeden vzadu). Výkon kolem 500 Kw. Společnost Williams bude dodávat jednotné baterie, Oreca byla vybrána jako dodavatel šasi. Obě společnosti až do roku 2023. Soukromé společnosti mohou homologovat vlastní auto, které musí splňovat předchozí podmínky.