Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Exhibice českých rallycrossařů v Domažlicích

13.10.2011 | Autor: Petr Šulčík
Exhibice českých rallycrossařů v Domažlicích
Ano, čtete správně. Dne 15. října roku 2011 se v Domažlicích bude konat exhibiční klání předních rallycrossových jezdců, kteří se pravidelně účastní MMČR a ZSE.

 

Ano, čtete správně. Dne 15. října roku 2011 se v Domažlicích bude konat exhibiční klání předních  rallycrossových jezdců, kteří se pravidelně účastní MMČR a ZSE.

     Pořádající Motorsportklub AMK Domažlice rozhodl, že kvůli propagaci tohoto krásného motoristického sportu, se pokusí uskutečnit tento netradiční podnik jako vložený program do svého posledního, desátého závodu „Poháru o Chodský čakan 2011“. Pohár o Chodský čakan v amatérském rallycrossu se v Domažlicích jezdí již jedenáct sezon a mnoho z dnešních předních jezdců rallycrossu tuto trať velmi dobře zná. Ještě před několika málo lety se zde jezdilo Amatérské mistrovství republiky a tímto „mistrovstvím“ si prošla většina nynějších výborných „licencovaných“ závodníků.

     Dalším důvodem, proč se o tento počin AMK Domažlice snaží je ten, že chce touto cestou poděkovat všem svým věrným divákům a fanouškům, ale nejen těm. Je to samozřejmě obrovská pocta pro všechny pořadatele, kteří tento sport milují, ale mnohdy jejich věk a finanční situace jim nedovoluje vyrazit fandit českému rallycrossu například do Maďarska a Rakouska. A po letošních zrušených podnicích v Sedlčanech se bohužel nemohli jako diváci pokochat ani tam.

     Takže bych chtěl touto cestou pozvat všechny fanoušky, ale také samozřejmě jezce kteří ještě nejsou pevně rozhodnuti, aby neváhali a v sobotu 15.10.2011 se všichni sešli v Domažlicích!!! Jako malou ochutnávku toho, kdo je všechno pozván, uvedu jen pár jmen které určitě každý správný fanoušek rallycrossu zná: Roman Častoral, Tom Hurt, Jirka Kazil, Petr Bílek, Klaus Freudenthaler, Ota Výborný, Sven Förster, Karel Václavík, Martin Lorenz, Kuba Bittman, Karel Lehmann, Jirka Matějka...a mnoho dalších.

     Motorsportklub AMK Domažlice pevně věří že se po ukončení sezony ME, MMČR a ZSE v rallycrossu sjede hodně jezdců, protože se budou chtít pochlubit se svým sportovním náčiním v mnoha případech naposledy v letošním roce – ještě před repasemi.

     A v rychlosti jen časový harmonogram: Přihlášení jezdců na místě od 8:30 do 9:45, tréninkové jízdy od 11:00 a pak vše v rychlém sledu za sebou. Takže ihned po tréninku první série rozjížděk (v Domažlicích se jedou čtyři série namísto obvyklých tří), a po čtvrté sérii následují finálové jízdy každé divize. Zhruba patnáct minut po ukončení finálových jízd přejdeme k vyhlášení výsledků z tohoto závodního dne. A protože je to poslední podnik letošního „Poháru o Chodský čakan“ bude následovat cca od 17:30 vyhlášení vítězů celého poháru.

     Na všechny zúčastněné i diváky se těší Motorsportklub AMK Domažlice.