Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

ESmotorsport v mistrovství světa 2022!

28.10.2021 | Autor: Petr Šulčík
ESmotorsport v mistrovství světa 2022!
Úřadující mistři Evropy míří o kategorii výše. Tým Esmotorsport, který letos s Andreasem Bakkerudem získal titul mistra Evropy divize RX1 pojede příští rok v MS.

Dalším potvrzeným týmem pro mistrovství světa 2022 je litevský ESmotorsport. Pochopitelně s elektrickým vozem. Tým kolem bývalého jezdce Ernestase Staponkuse získal díky Andreasi Bakkerudovi letošní evropský titul v divizi Euro RX1. Spolu s ním jel s druhým vozem Škoda Fabia Janis Baumanis. Týmové složení pro příští rok je zatím nejasné. I když v "zeleném" Norsku se Bakkerudovi bude shánět potřebný rozpočet na elektrické auto podstatně lépe než na benzinové. ESmotorsport je po Kristoffersson Motorsport a All-Inkl.com třetím potvrzeným týmem pro příští sezonu světového šampionátu. Objednáno u společnosti Kreisel je celkově čtrnáct elektrických kitů.

"Po dlouhých interních diskusích jsme nadšeni, že můžeme potvrdit, že ESmotorsport vstoupí do MS v roce 2022. Ještě před pár lety se zdálo nepředstavitelné, že by tato změna mohla v rallycrossu nastat. Ale je to tady a jsme nadšeni, že můžeme být součástí tohoto velkého přerodu," řekl Robertas Maneikis, týmový manažer ESmotorsport.