Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Elektrické vozy v MS od roku 2020

7.02.2018 | Autor: Petr Šulčík
Elektrické vozy v MS od roku 2020
Podle britského Autosportu a jeho nejmenovaného zdroje dojde k přechodu na elektrická auta skutečně od roku 2020. Nad divizí Supercar se začíná smrákat.

Dobře informovaný zdroj britského Autosportu prohlásil, že ke změně skutečně dojde od sezony 2020. Elektrická auta budou hlavní kategorií světového rallycrossu, což znamená průlom od předchozí informace, podle které měly být současné vozy divize Supercar zachovány. Jak dále píše Autosport, vozy Supercar úplně nezmizí, ale pojedou v určité formě mezinárodní série. Zachováno by mělo být i mistrovství Evropy. V nejbližší době by měl být Mezinárodní automobilovou federací vypsán tender na šasi vozů a dodávku baterií, které by měly být jednotné. Očekává se, že vozy budou širší a budou disponovat většími aerodynamickými prvky.

Další zainteresovanou automobilkou, kromě již dříve jmenovaných, je Audi. Při představení týmu EKS minulý týden to potvrdil šéf motorsportu německé značky Dieter Gass. "Doufáme, že v určitém časovém horizontu se v rallycrosu objeví elektrická auta. Elektrifikace je také jedním ze zájmů Audi v motorsportu," uvedl Gass.