Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Ekströmův triumf v Höljes

5.07.2015 | Autor: Petr Šulčík
Ekströmův triumf v Höljes
Švéd Mattias Ekström vyhrál domácí podnik světového šampionátu v Höljes. V evropském mistrovství divize Super 1600 skončil Ondřej Smetana šestý.

Švédský jezdec Mattias Ekström zvítězil na domácí trati v Höljes. V dramatickém finále za sebou nechal dalšího švédského jezdce Timmyho Hansena. Bitvu rozhodlo poslední kolo, kdy si oba soupeři pořadí vzájemě prohodili. Na trati sice zvítězil Hansen, rozhodnutím sportovních komisařů následně zvítězil Ekström. Ten se nejprve dostal před Hansena, který mu předjetí v závěrečné zatáčce vrátil. Třetí místo bral Andreas Bakkerud. Za stupněmi vítězů skončili Toomas Heikkinen, Reiis Nitišs a smůlu v Höljes neprolomil ani Petter Solberg. Nor vylétl z trati v závěru finálové jízdy.

MS 2015 - Švédsko

V divizi Super 1600 se z vítězství radoval Janis Baumanis, který suverénně ovládl finálovou jízdu. Druhé místo si ve Švédsku připsal Nikita Misyulya a třetí Magnus Bergsjobrenden. Ondřej Smetana se díky semifinálové diskvalifikaci Dubourga dostal do finále, na konci prvního kola ovšem musel zastavit kvůli technickému problému a  skončil šestý. Druhý český jezdec Pavel Vimmer si připsal dva body za patnácté místo.

MS 2015 - Švédsko

MS 2015 - Švédsko

Fredrik Salsten vyhrál divizi Touring Car. Po startu finále se dovedení dostala Magda Andersson, ovšem jak Salsten, tak Fradrik Magnussen se před ní dostali. Mladá závodnice udržela třetí místo. Kategorii RX Lites vyhrál Thomas Bryntesson před Kevinem Hansem a Kevinem Erikssonem.

MS 2015 - Švédsko

Přehled výsledků - Švédsko 2015 - Höljes