Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Ekström vítězí v Barceloně!

18.09.2016 | Autor: Petr Šulčík
Ekström vítězí v Barceloně!
Vítězstvím Mattiase Ekströma skončil devátý závod světového šampionátu ve španělské Barceloně. Druhý skončil Timmy Hansen, třetí po vyloučení Kristofferssona Timur Timerzyanov.

Švédský jezdec Mattias Ekström stylem start cíl ovládl devátý podnik světového šampionátu ve španělské Barceloně. Stupně vítězů obsadili švédští jezdci. Na druhém místě dokončil finálovou jízdu Timmy Hansen, třetí dojel ve Španělsku Johan Kristoffersson. Na dalších dvou místech skončili  jezdci týmu WRX Austria v pořadí Timur Timerzyanov a Janis Baumanis, šesté místo patří Robinu Larssonovi. Petter Solberg ani Sebastien Loeb se do finále neprobojovali. Po závodě se řešil protest, po kterém byl z finálové jízdy vyloučen Johan Kristoffersson (důvodem bylo předjetí po ataku soupeře) a na třetí místo se pusunul Timur Timerzyanov.

MS 2016 - Španělsko

V evropském hodnocení divize Supercar vyhrál čtvrtý závod v řadě Kevin Hansen a titul evropského šampiona už mu nikdo nevezme. V divizi Super1600 triumfoval Ulrik Linnemann před Lajos Gyulou a Kasparasem Navickasem. Z českých jezdců se do semifinále probojovali Pavel Vimmer a Ondřej Smetana, ovšem do finále se jim dostat nepodařilo. Václav Veverka a Josef Šusta se po problémech nedostali do semifinálové dvanáctky. V kategorii RX Lites zvítězil Cyril Raymond.

MS 2016 - Španělsko

Přehled výsledků - MS 2016 - Španělsko (Barcelona)