Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Ekström: "O titulu je rozhodnuto!"

31.07.2018 | Autor: Petr Šulčík
Ekström: "O titulu je rozhodnuto!"
Podle názoru švédského jezdce Mattiase Ekströma se ve druhé polovině sezony pojede už jen o pozici vicemistra světa.

Švédský jezdec Johan Kristoffersson navýšil v posledním závodě ve Švédsku svůj náskok v čele šampionátu už na čtyřicet bodů. Podle jeho krajana Mattiase Ekströma tak je o titulu s největší pravděpodobností rozhodnuto a ve zbývajících závodech se pojede pouze už o post vicemistra světa. Situace na druhém až šestém místě je velice vyrovnaná a jezdce dělí jedenáct bodů. 

"Pokud se ohlédneme za první polovinou, Volkswageny byly konzistentně nejrychlejší. Speciálně s Johanem," říká Mattias Ekström. "Peugeot je také rychlý, ale nedosahuje rychlosti VW. Realisticky bojujeme i zisk pódiového umístění v šampionátu," přiznává Ekström. Kristoffersson dokázal vyhrát pět ze šesti závodů letošního šampionátu. 

MS 2018 - Švédsko

Tým EKS Audi absolvoval během přestávky trojici testů. Jeden hned po závodě v Höljes a další testovací dny byly na programu v lotyšské Rize. Některé vývojové části nasadí už v dalším závodě v Kanadě. Loni tým za mořem nasadil jiné zadní křídlo. To ovšem letos není možné, protože v pravidlech je možnost použití pouze jediného po celý rok. Proto se tým EKS zaměřil na přední nárazník, nastavení motoru a  diferenciálů. "Uvidíme, co se podaří v Kanadě všechno nasadit. Všichni něco zkouší a hledají desetinky nebo dokonce setinky. Kanadskou trať mám rád, tak uvidíme, jestli se práce při testech vyplatila," dodal Mattias Ekström.