Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Bakkerud je zpět!

9.06.2022 | Autor: Petr Šulčík
Bakkerud je zpět!
Startovní pole závodů mistrovství Evropy ve Švédsku a v Norsku rozšíří v divizi RX1 úřadující šampion Andreas Bakkerud.

Andreas Bakkerud je zpět! Zpět za volntem vozu Audi S1 quattro týmu EKS a také ve startovním poli mistrovství Evropy divize Euro RX1, kde loni triumfoval. Se stejným vozem v roce 2019 bojoval o titul mistra světa až do posledního závodu v Jižní Africe s Timmy Hansenem. Na obou tratích v Höljes a v Hellu dokázal už v minulosti vyhrát závod mistrovství světa.

"Říkal jsem to loni a platí to pořád. Je těžké se jen tak koukat, jak ostatní závodí v Höljes. Věděl jsem, že prostě musím najít způsob, jak se zúčastnit závodu ‚Magic Weekend‘, a díky podpoře partnerů se to podařilo. Zvláště musím poděkovat svému bývalému týmovému kolegovi Mattiasi Ekströmovi (majitel týmu EKS), který osobně vynaložil velké úsilí, aby to všechno dal dohromady," prohlásil norský jezdec.

"Mám také trochu nedodělané práce v S1, protože se mi nikdy nepodařilo s tímto autem vyhrát v Höljes nebo Hellu. Doufám, že tohle je naše šance to napravit. Loni s ním nějaký švédský chlápek vyhrál mistrovství světa, takže je to zjevně stále docela dobré auto," řekl Andreas Bakkerud.