Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

EKS JC 2021: Johan Kristoffersson s Audi!

22.06.2021 | Autor: Petr Šulčík
EKS JC 2021: Johan Kristoffersson s Audi!
Úřadující mistr světa mezi týmy EKS JC nasazuje pro letošní sezonu opět dva vozy Audi. Tentokrát s nimi pojedou Johan Kristoffersson a Enzo Ide.

S vozy Audi S1 quattro týmu EKS JC odstartují v této sezoně mistrovství světa úřadující mistr světa Johan Kristoffersson, kterého doplní Enzo Ide. "Pokud ho chcete porazit, musíte ho mít v týmu," říká s nadsázkou k angažování švédského jezdce Mattias Ekström.

Obhájce titulu mistra světa v rallycrossu spojil své síly s úřadujícím držitelem titulu týmem EKS JC. V roce 2021 se bude ucházet o čtvrtý titul světového šampiona v rallycrossu. Kristoffersson je nejúspěšnějším jezdcem v historii mistrovství světa, má na kontě tituly v letech 2017, 2018 a 2020 a 24 vítězství ze 61 startů.

"Jsem velmi potěšen, že mohu jet celou sezónou MS, a to s novým týmem. Je to pro mě nová výzva. EKS JC umí vyhrávat závody a po prvních dvou testovacích dnech jsme viděli, že se můžeme navzájem učit a získávat. Joel Christoffersson a celý tým jsou velmi motivovaní k dosažení cíle získat titul jak mezi jezdci, tak společně s Enzem mezi týmy. Cílem, když vstoupíte do šampionátu jako úřadující šampion, je vždy ho znovu vyhrát, ale to rozhodně není snadný úkol. Je to pozice, ve které jsem byl již dvakrát a my  uděláme vše pro to, abychom bojovali o korunu. Budeme muset tvrdě bojovat, ale jsme na to připraveni. Nemůžu se dočkat, až se dostanu na první akci s mým novým vozem a týmem," prohlásil Johan Kristoffersson.

"S Johanem jsem zažil mnoho skvělých bitev a myslím si, že každý může souhlasit s tím, že má jedinečné dovednosti, takže když se naskytla možnost mít ho v týmu, neváhali jsme," dodal Mattias Esktröm. Podobný názor má také šéf týmu Joel Christoffersson. "Je to nejúspěšnější jezdec v historii. Jsem rád, že se nám společně s partnery podařilo jeho angažování dotáhnout. Jeho zkušenosti a znalosti nám pomohou se dále rozvíjet a také pro Enza to bude skvělá příležitost učit se od těch nejlepších. Před sezonou budeme pokračovat v testování a jsem si jistý, že to naši konkurenti nebudou mít letos lehké."