Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Druhá polovina sezony začne v Höljes!

28.06.2017 | Autor: Petr Šulčík
Druhá polovina sezony začne v Höljes!
Sedmý závod sezony mistrovství světa přivítá švédské Höljes. Pokračovat budou i evropské šampionáty divizí Supercar a Super1600.

Sedmý závod letošní sezony a jeden z vrcholů šampionátu švédské Höljes má zápletku už před startem. Závod totiž vynechá úřadující mistr světa Mattias Ekström, kterého šéfové od Audi posílají závodit v rámci DTM na Norisring. Velká šance navýšit náskok v průběžném pořadí šampionátu se tak nabízí pro aktuálního lídra Johana Kristofferssona a další jezdce. Ekströma pro tento závod nahradí Per Gunnar Anderssson. "Když mi Mattias zavolal, nemusel jsem se dvakrát rozmýšlet. Posadit se do jeho vozu a závodit proti nejlepším ve světovém rallycrossu je pro mě pocta. Speciálně v Höljes. Už se nemůžu dočkat pátečního volného tréninku," řekl P.G. Andersson. Po delší době  se do šampionátu vrací v divizi Supercar také tým Olsbergs, který pojede ve Švédsku se dvěma vozy Ford Fiesta (Oliver a Sebastian Eriksson). Pětatřicet vozů se postaví na start v mistrovství Evropy této divize. K největším favoritům budou patřit domácí jezdci Robin Larsson a Anton Marklund.

MS 2015 - Turecko

O co nejlepší výsledek se pokusí hned šestice českých jezdců v divizi Super1600, kde po dvou závodech vede Litevec Kasparas Navickas před Artisem Baumanisem a Ulrikem Linnemannem. Nejvíce bodů ve dvou předešlých závodech z českých jezdců posbíral Ondřej Smetana, který je průběžně osmý. Premiéra v mistrovství Evropy čeká na Marcela Suchého, který pojede s vozem Peugeot 207 po Jaroslavu Kalném. V kategorii RX2 (24 přihlášených je největším favoritem vítěz všech předcházejících závodů Francouz Cyril Raymond. Přímý přenos začíná na programu Nova Sport 2 v neděli ve čtrnáct hodin. Vyvrcholení závodu lze sledovat i na oficiálním Youtube kanálu Fia World Rallycross Championship.

Seznam přihlášených jezdců - MS 2017 - Švédsko (Höljes)