Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Dozvuky z Lydden Hillu

26.05.2014 | Autor: Petr Šulčík
Dozvuky z Lydden Hillu
Druhý závod - druhé norské vítězství. Taková je bilance po druhém závodě mistrovství světa v rallycrossu.

Nabitá startovní listina slibovala před anglickým závodem atraktivní podívanou. Na startu se nakonec sešlo 37 vozů divize Super Car. Lydden Hill byl také prvním závodem mistrovství Evropy pro nejsilnější divizi. Podobně jako na předchozím závodě v Portugalsku se od úvodních tréninků v popředí objevovala jména jako Petter Solberg, Bakkerud nebo Heikkinen. Vítězství v rozjížďkách si prvním, šestým, čtvrtým a sedmým časem zajistil Andreas Bakkerud. V semifinále ho sice porazil Heikkinen, ale finálovou jízdu norský jezdec proměnil ve vítězství. "Neudělal jsem žádnou chybu. Byla to čistá jízda a i přes to, že to bylo hodně těžké se mi podařilo vyhrát. Sen se stal skutečností," řekl v cíli Andreas Bakkerud.

MS/ME 2014 - Anglie

Druhé místo v prvním závodě divize Super Car navíc v novém voze Audi A1 je výborným výsledkem Robina Larssona. "Byl to pro nás neskutečný víkend. Jsem docela překvapen, stát na pódiu a ještě na druhém místě. Navíc jsem většinu finále vedl. Auto fungovalo po celý víkend naprosto perfektně," neskrýval nadšení mladý Švéd. Premiéra s novým vozem Hyundai i20 se příliš nepovedla Frode Holtemu, kterého na konci první rozjížďky postihl požár a více se v Anglii nesvezl. Třetí místo obsadil Andrew Jordan. Britský jezdec jezdící britský šampionát cestovních vozů si ve finále v přímém souboji poradil s Toomasem Heikkinenem. Petter Solberg skončil tentokrát na šestém místě. Po souboji s Tannerem Foustem v úvodu finálové jízdy skončil mimo trať. Problémy s motory provázely tým Peugeot- Hansen. Timur Timerzyanov odstoupil ze závodu už na startu nedělního zahřívacího tréninku. Timmy Hansen se kvalifikoval jedenáctým místem do semifinále, ovšem kvůli podobným problémům na startu semifinálové jízdy chyběl.

MS/ME 2014 - Anglie

V divizi Super 1600 zvítězil i podruhé v letošní sezoně Sergej Zagumennov. Ani tentokrát na něj Ulrik Linnemann ani přes velkou snahu a nasazení nestačil. Nikitu Misyulyu zastavil ve finálové jízdě defekt, a tak třetí místo obsadil Kasparas Navickas. Čeští jezdci se rozhodně neztratili a vezou z Anglie další body. Ondřej Smetana skončil čtvrtý, Pavel Vimmer finálovou jízdu kvůli poškozené poloose nedokončil a skončil celkově šestý.

MS 2014 - Anglie

Divizi Touring Car vyhrál Daniel Lundh. Vítěze rozjížděk Kjetila Larsena zastavila v semifinále technická závada. Velice vyrovnanými souboji se prezentovali jezdci vozů RX Lites. Z vítězství se nakonec radoval šestnáctiletý Američan Mitchell DeJong.