Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Dozvuky z Istanbulu

13.10.2014 | Autor: Petr Šulčík
Dozvuky z Istanbulu
Několik ohlasů z víkendového závodu mistrovství světa v Turecku, které přineslo druhé letošní vítězství norského jezdce Andrease Bakkeruda.

Bývalý okruh formule 1 v Istanbulu hostil jedenáctý závod mistrovství světa. Předposlední podnik  v rallycrossu vyhrál Andreas Bakkerud. Norský jezdec si nadělil dárek ke svým třiadvacátým narozeninám. Bakkerud je také prvním jezdcem, který dokázal vyhrát rallycrossový závod v Asii. "Tohle je ten nejlepší dárek. V posledních závodech nás trápilo několik technických problémů, dnes vše ale vyšlo a auto fungovalo perfektně. Timmy byl ve finále hodně rychlý, ale já byl dnes víc hladový po vítězství," řekl po závodě Andreas Bakkerud.

MS 2014 - Turecko

Byl nejrychlejším jezdcem víkendu. Vyhrál tři rozjížďky, semifinále, získal stejně bodů jako vítěz. Přesto skončil ve finále na druhém místě. Timmy Hansen do finálové jízdy perfektně odstartoval, na konci prvního kola se ovšem nevyvaroval malé chyby. "Měl jsem finále rozjeté na vítězství, udělal jsem ale chybu, které dokázal Andreas využít. Byly to těsné souboje s Andreasem, Toomasem a Henningem. Máme za sebou vydařený víkend," uvedl lehce zklamaný Timmy Hansen.

MS 2014 - Turecko

Třetí místo Toomase Heikkinena znamená pro finského jezdce udržení druhého místa v šampionátu. Navíc tým Marklund Motorsport se dostal do vedení v hodnocení týmů. Nyní má náskok čtyř bodů na tým Peugeot - Hansen. Další body týmu přinesl čtvrtý jezdec finálové jízdy Anton Marklund. Páté místo je nejlepším výsledkem sezony pro Henninga Solberga. Ve finále s ním stál v poslední řadě jeho bratr Petter, ten byl ovšem nucen odstoupit krátce po startu. "Byl jsem velice spokojený s fungováním vozu, řídilo se mi lépe a lépe. Změnili jsme nastavení diferenciálů, což přineslo zlepšení. O pódium jsem přišli díky tomu, že jsme kvůli časovému limitu nestačili před finále dotankovat. I přes to, to byl skvělý den," řekl Henning Solberg.

MS 2014 - Turecko

V týmu EKS RX se poprvé s vozem Audi S1 Supercar představil Per Gunnar Andersson. Závod pro něj nezačal dobře, když tým musel po tréninku měnit motor a jezdec tak nestihl první rozjížďku. Švéd bojoval, ale nakonec na něj zbylo po rozjížďkách třinácté místo a první nepostupová příčka do semifinále. Druhý jezdec týmu Edward Sandström byl v semifinále diskvalifikován za nízkou váhu vozu Audi S1 Supercar.

MS 2014 - Turecko

Zajímavé byly také souboje jezdců kategorie RX Lites. Z vítězství se nakonec radoval Sebastien Eriksson před Kevinem Hansenem a Janisem Baumanisem, pro kterého to byla premiéra s vozem s pohonem čtyř kol. Finálovou jízdu "ozdobil" několika souboji domácí jezdec Yigit Timur. Turek ovšem spíše než získal tak více ztratil a skončil až šestý. V poslední závodě tohoto roku této kategorie už se nerozhodovalo o titulu. Ten získal už v Itálii Kevin Eriksson.

MS 2014 - Turecko