Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Dakar show v jarní Sosnové

4.03.2015 | Autor: Petr Šulčík
Dakar show v jarní Sosnové
Jarní Setkání mistrů 29.3. v Sosnové přinese nebývalý mix motorsportu a Dakar show – největší setkání účastníků Rallye Dakar.

Autodrom v Sosnové u České Lípy připravil pro milovníky motorsportu na 29. března lahůdku v podobě akce pod názvem Jarní Setkání mistrů volantu. Na trati autodromu totiž tento den bude k vidění nebývalé množství techniky motorsportu a automobily, které byste si jen velmi těžko dokázali představit vedle sebe.

Vrcholem Global Assistance Jarního Setkání mistrů volantu v Sosnové bude DAKAR show – největší setkání českých jezdců ze světoznámé a divácky oblíbené Rallye Dakar. Na autodromu v Sosnové se při DAKAR show představí prakticky všechny špičkové české týmy, které se zúčastnily Rallye Dakar v tomto roce. Uvidíme zde například Tatry týmu Buggyra a Bonver Dakar Project, závodní LIAZy týmu KM Racing či offroadový speciál Hummer H3 týmu Offroadsport. Třešničkou na dortu by mělo být představení dnes již historického vozu LIAZ se startovním číslem 627, který v roce 1985 zdolal slavnou Rallye Paris Dakar s posádkou Moskal, Joklík, Fencl a v roce 2015 se do Afriky znovu vrátil v rámci projektu Sen o Dakaru.

Jarní Setkání mistrů 2015

Dakar ale není jediným z lákadel Global Assistance Jarního Setkání mistrů. V rámci exhibičního programu diváci na trati uvidí hned několik špičkových okruhových závodních automobilů, které se budou snažit vypořádat s technickou tratí autodromu v Sosnové stejně, jako špičkoví závodníci ze závodů do vrchu. V rámci exhibičního programu by se divákům měli představit v atraktivní show i drifteři. Mix závodní techniky, která není pro autodrom v Sosnové u České Lípy vůbec tradiční, tedy bude v neděli 29. března téměř dokonalý.

Diváci, kteří mají rádi souboj s časem a chtějí sledovat souboje muže proti muži na známé paralelní trati, která se využívá při Setkání mistrů, budou moci na autodromu fandit při paralelním závodě soutěžních jezdců rally z nejrůznějších „amatérských“ sérií, jako je například MOGUL driving cup nebo ČMPR.

Jarní Setkání mistrů 2015

Diváci, kteří přijedou 29. března do Sosnové u České Lípy uvidí jednak atraktivní závodní techniku v akci přímo na trati, ale dostatek času bude k prohlídce i v servisní zóně, kde se objeví i doprovodné vozy ze slavné Dakarské rally. V programu Jarního Setkání mistrů volantu bude prostor i pro komentovanou autogramiádu závodníků. Neděle 29. března je tedy ideálním dnem k zahájení sezony motorsportu v České republice návštěvou atraktivního setkání závodníků z rally, ze závodů na okruzích a do vrchu a v neposlední řadě z DAKAR show.

Více informací o Global Assistance Jarním Setkání mistrů volantu a dalších akcích na autodromu v Sosnové, najdete na www.autodrom.cz a na facebooku.

text:  Petr Eliáš - Autodrom PR