Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Challenge startuje v Rakousku

18.04.2013 | Autor: Petr Šulčík
Challenge startuje v Rakousku
Nově vzniklý seriál má před sebou první podnik v rakouském Melku. Jaká bude premiéra?

Po úvodním závodu mistrovství Evropy začíná také seriál Rallycross Challenge Europe. Seriál, který má konkurovat "nové" Evropě a který by rád zůstal tím, čím evropský rallycross po dlouhé roky byl. Jestli se to podaří, jaká bude konkurence a jaká bude budoucnost tohoto mistrovství ukáže čas.

Okruhu v Melku není z Česka nikterak daleko. Český fanoušek tak má jedinečnou možnost vidět první závod RCE na vlastní oči. Startovní listina je, co se týče počtu aut, podobná té z Lydden Hillu. Kdo bude patřit k největším favoritům divize SuperCars je těžké odhadnout. Doufejme, že se do bojů o přední příčky zapojí také náš zástupce  Pavel Koutný. Návrat Otakara Výborného se zatím odkládá. Důvodem je opožděná dodávka dílu motoru. Se zajímavým nápadem přišel Kevin Procter. Pro své fanoušky plánuje ve spolupráci se společností Coach2.com zájezdy na závody v Belgii a Nizozemí. "Oproti ostatním motoristickým sportům je rallycross mnohem více rodinná záležitost. Můžete vzít své děti a strávit s nimi na závodech celý víkend," vysvětluje zajímavou myšlenku britský jezdec.

ME 2009 - Rakousko (A) - Melk

Z původně přihlášených sedmi českých jezdců do divize Super 1600 v Melku bohužel nepojedou Zdeněk Čermák a Jaroslav Vančík. Startovní listina slibuje vyrovnaný závod. Do boje o přední příčky by se rádi zapojili ostatní čeští jezdci v čele s Václavem Veverkou, Josefem Šustou, Pavlem Vimmerem nebo navrátilcem Zdeňkem Kučerou. Ten se do rallycrossu vrací po dlouhé pauze, naposledy statoval v rámci mistrovství Evropy v Sosnové v roce 2011. "Těším se moc. Letošní rok bych rád pojal jako zkušební. Nebude jednoduché se do toho zpátky dostat. Pokud budu někde na úrovni desátého místa, budu moc spokojený," řekl pražský jezdec.

Test -Sosnová 2013

Nejméně přihlášených je v divizi TouringCars, kde by mělo startovat pouze pět jezdců. Roman Častoral pojede se svým druhým vozem s pohonem na přední nápravu v rámci závodu zónového šampionátu, který je také součástí prvního závodu RCE, v divizi SuperNationals. Hned týden po Melku totiž pokračuje mistrovství Evropy v portugalském Montalegre.