Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Český úspěch v Itálii

13.09.2020 | Autor: Petr Šulčík
Roman Častoral a Jiří Šusta o víkendu závodili v rámci italského mistrovství v Maggioře. A vedli si úspěšně.

Italský šampionát odstartoval o tomto víkendu dvěma závody. První den se v Maggioře závodilo v protisměru, když jezdci hned po startu zatočili prudkou zatáčkou doprava. V divizi Super1600 se ve finálové jízdě zaskvěl Jiří Šusta, který se čtrnáctistovkou dokázal vybojovat třetí místo. Po startu finále z druhé řady začínal na páté pozici, ale dokázal předjet Francouze Darmezina a o třetí místo svedl úspěšný souboj s Nilsem Vollandem (Audi A1). Třetí místo zopakoval také v nedělním závodě. Oba dva závody vyhrál účastník mistrovství Evropy Yuri Belevskij s dalším vozem Audi týmu Volland Racing.

Roman Častoral vyhrál  v divizi SuperTouringCars -2000 v Itálii všechny své jízdy a suverénně dvakrát zvítězil. Před dalšími dvěma závody, které se v Maggioře pojedou v říjnu, má tak nejlepší pozici v boji o italský titul. Tyto závody budou také součástí mistrovství Zóny střední Evropy. Závody byly vysílán živě na facebookových stránkách Rallycross Italia.