Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

České úspěchy v Belgii

19.05.2015 | Autor: Petr Šulčík
České úspěchy v Belgii
Ondřej Smetana a Pavel Vimmer si připsali další body do hodnocení mistrovství Evropy divize Super 1600.

Stejně jako v Portugalsku vybojoval Ondřej Smetana i ve druhém závodě čtvrté místo. "S umístěním jsem spokojen," řekl na úvod Ondřej Smetana. Během víkendu ho trápila především geometrie a správné nastavení vozu Ford Fiesta. "V první rozjížďce se mi nepovedl start a ještě jsem trefil obrubník v zatáčce. Odneslo to horní uložení tlumiče. Ve druhé jízdě jsem špatně načasoval joker lap a zdržel se za jedním z pomalejších jezdců. Spokojen bych byl se závěrečnou čtvrtou rozjížďkou, ale tam jsem zase byl dlouhý v joker lapu," popsal Smetana průběh jednotlivých jízd. Celkově po nich skončil na sedmém místě.

MS 2015 - Belgie

"V semifinále jsem udělal po startu chybu a do finálové jízdy jsem postoupil až po velké smůle Ulrika Linnemanna. Z poslední řady startovního roštu finále se pak dá těžko něco vymyslet," uvedl Ondřej Smetana. "Líbily se mi změny, které se oproti loňskému roku na trati udělaly. I když auto dostalo hodně zabrat."

S konečným desátým místem a ziskem devíti bodů byl spokojený i Pavel Vimmer. "Závod se mi líbil. Kredit tratě po loňsku hodně stoupl. Loni jsme celou zadní část okruhu jezdili po asfaltu. Letos byl závěr tratě hodně technicky náročný a na šotolině," uvedl Pavel Vimmer. V závěru úvodního dne ho potrápil špatně fungující motor. "Nakonec se nám podařilo závadu odstranit a mohl jsem v neděli pokračovat," řekl.

MS 2015 - Belgie

Čtvrtou rozjížďku potřeboval zajet co nejlépe. Situaci ještě zkomplikovalo pokropení tratě, na které doplatila řada jezdců. "Díky sobotním problémům jsem jel hned druhou jízdu a nebylo to nic jednoduchého." Do semifinálových jízd postoupil z jedenáctého místa. Semifinále poté dokončil za Smetanou na čtvrtém místě. "Nechybělo mnoho a málem to vyšlo i na finále," dodal s úsměvem Vimmer.

Video z finálové jízdy divize Super 1600: