Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Vzhůru do Anglie!

1.04.2012 | Autor: Petr Šulčík
Vzhůru do Anglie!
Necelý týden zbývá do začátku mistrovství Evropy 2012.

Konečně je to tady! Dlouhá zimní přestávka je u konce. První podnik mistrovství Evropy v rallycrossu bude hostit stejně jako v loňském roce anglický Lydden Hill.

Všichni jsou ve velkém očekávání. Jezdci, diváci, odborníci i novináři. Projeví se odchod řady jezdců divize SuperCars do amerického Global rallycross championship? Utrpí tím kvalita této divize? Osvědčí se novinka v podobě osmi aut na startu finále? Na tyto otázky dají odpověď úvodní závody letošní sezony.

ME 2011 - Portugalsko - sobota

Při prvním pohledu do startovní listiny nejsilnější divize SuperCars nenajdeme jméno loňského mistra Evropy. Nor Sverre Isachsen bude v této sezoně pravděpodobně na evropských tratích scházet. A s ním i další jezdci. Rozhodně ovšem letos nepůjde o nudnou sezonu. Na uvolněný trůn myslí řada dalších pilotů v čele s loni druhým Tannerem Foustem a třetím Timurem Timerzyanovem. Zatímco americký jezdec zůstává u osvědčené fiesty, Rus pojede s novým Citroënem DS3 Hansenova týmu. Spolu s těmito jezdci jsou tu i další favorité. Liam Doran, Mats Lysen, Stig-Olov Walfridsson nebo Davy Jeanney. Jediným českým zástupcem bude opět Pavel Koutný, který se stejně jako loni představí za volantem vozu Ford Fiesta.

ME 2011 - Anglie - Neděle

Podobně jako v loňské sezoně lze očekávat vyrovnané souboje v divizi Super 1600. A do těchto soubojů by určitě rádi promluvili také čeští jezdci. Zdeněk Čermák zůstává u vozu Škoda Fabia, Jaroslav Kalný odstartuje v Anglii se starší "dvěstěšestkou". Navázat budou chtít na svá vítězství z roku 2010, kdy Čermák vyhrál právě v Anglii a Kalný triumfoval v maďarském Nyírádu. Adeptů na přední umístění je v této divizi mnoho, obhájce titulu Nor Andreas Bakkerud přesedl do vozu Renault Twingo, zapomínat se nesmí ani na Ulrika Linnemanna a celou řadu dalších jezdců. Z českých jezdců dále v Anglii pojedou Pavel Vimmer a Jaroslav Vančík (oba Škoda Fabia). Do mistrovství Evropy vstupuje i Jan Skála (Peugeot 207).

ME 2011 - Anglie - pondělí

Uvolněný post mistra Evropy je podobně jako v nejsilnější divizi také v divizi TouringCars. Nor Lars Oivind Enerberg bude na startu sezony chybět. Zlepšit se oproti loňsku bude chtít Ir Derek Tohill, do boje o vítězství určitě zasáhne náš Roman Častoral nebo Belgičan Koen Pauwels.