Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

České ohlasy z Itálie

3.05.2016 | Autor: Petr Šulčík
České ohlasy z Itálie
Ohlasy českých jezdců po prvním závodě seriálu Rallycross Challenge Europe. Déšť a bláto daly zabrat nejen jezdcům, ale také mechanikům.

Úvodní závod seriálu Rallycross Challenge Europe v italské Maggioře byl pro české jezdce úspěšný. V divizi Super1600 stáli všichni tři na stupních vítězů, Roman Častoral skončil v divizi SuperTouringCars do dvou litrů na čtvrtém místě. Déšť a bláto v nedělní části závodu daly zabrat nejen jezdcům, ale také mechanikům.

RCE 2016 - Itálie

Josef Šusta: "Celkově jsem spokojen, auto fungovalo výborně.  Nevadí mi jízda na mokru a v dešti, ale tady bylo velké bláto a velmi náročné podmínky. Třetí rozjížďku jsem nedokončil z důvodu většího katu jedné ze zatáček. Byl slyšet kovový zvuk. Myslel jsem, že je nějaké poškození na spodku auta, ale naštěstí bylo všechno v pořádku."

Václav Veverka: "Závody v rakouském Melku a italské Maggioře jsme absolvovali především z tréninkových důvodů, před evropským závodem v Lydden Hillu. S autem nás čeká ještě mnoho kilometrů do ideálního nastavení, ale jdeme správnou cestou. Touto cestou chci celému týmu poděkovat za skvěle odvedenou práci, která byla právě v Maggioře velice ztížená špatným počasím."

Marcel Suchý: "Trať se mi líbila už loni, kdy jsem v Maggioře startoval. Ovšem na vodě a blátě to nebylo vůbec nic jednoduchého. Navíc auto za těchto podmínek vůbec nefungovalo. Ve finále se mi podařilo zajet včas do joker lapu. Třetí místo je pro mě výborným vstupem do sezony."