Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Česká trojka ve Španělsku

28.07.2021 | Autor: Petr Šulčík
Česká trojka ve Španělsku
Tři čeští jezdci odstartovali v Barceloně do mistrovství Evropy divize RX3. Nejlépe se vedlo Janu Černému.

Třináctka jezdců se ve španělské Barceloně utkala o první letošní body evropského šampionátu divize RX3 (Super1600). Největší výzvou bylo šest vozů Audi A1 na startu. V kvalifikaci se mezi ně dokázal dostat Jan Černý, který s vozem Škoda Citigo skončil v kvalifikaci na třetím místě. V semifinále ovšem z druhého místa odstoupil kvůli prasklé poloose. Vyhrál stejně jako loni Yuri Belevskiy.

"Byli jsme hodně blízko vytouženému cíli, který si celý tým přál. Jako jediní jsme dokázali  držet krok s Audi, dokázat je potrápit, což je pozitivní. Povedl se mi i start do semifinále, ale ve druhém kole praskla poloosa. Je vidět, že ta práce, která se na autě udělala, nás o velký kus posunula. Pracovat musíme dál a ve Švédsku bych chtěl ještě zrychlit," uvedl Jan Černý.

Na desátém místě celkového pořadí a pátý v semifinálové jízdě skončil při své premiéře v evropském šampionátu Jiří Šusta. "Jel jsem především sbírat zkušenosti, žádný přehnaný výsledek jsem nečekal. Druhý den se mi podařilo časově se zlepšit,  ve čtvrté kvalifikaci jsem zajel šestý nejrychlejší čas. Měl jsem radost, že jsem se dokázal vyrovnat těm nejrychlejším. Naopak semifinále se mi nepovedlo. Udělal jsem dost chyb, takže s konečným pátým místem jsem nebyl úplně spokojený. Oproti ostatním tratím, na kterých jsem dosud startoval, je Barcelona rychlá, má daleko větší grip. Další závod je ve Švédsku, což je dost technicky náročný okruh. Byl  jsem tam ještě jako malej kluk, když závodil starší brácha Standa. V přípravě absolvujeme zónový závod v Sedlčanech," řekl Jiří Šusta. 

Dvanácté místo není to, co si od úvodního letošního závodu a evropské premiéry s vozem Škoda Fabia Mk3 Marcel Suchý představoval. Před ním i celým týmem je spousta práce. "Chce to jezdit a jezdit, špička startovního pole je hodně rychlá, ale i tak jsem si závody užil. Byla radost stát po více jak roční pauze na startu závodu mistrovství Evropy a vyzkoušet si účast v semifinále. Škoda je, že ubyl počet jezdců ve startovním poli, ale za současné situace je to složité. Veškeré přípravy teď budou směřovat k závodu ve švédském Höljes," uvedl Marcel Suchý.

Sestřih nejzajímavějších momentů prvního dne - EURO RX3