Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Buxtehude poprvé s Joker Lapem

13.08.2010 | Autor: Petr Šulčík
Buxtehude poprvé s Joker Lapem
Druhá polovina sezony se nám nekompromisně blíží ke svému konci, závod v Buxtehude je již za dveřmi...

Druhá polovina sezony se nám nekompromisně blíží ke svému konci, závod v Buxtehude je již za dveřmi. Depo závodních strojů bude zanedlouho zaplněné a čeká se pouze na opozdilce. Z českých pilotů jsou zde všichni krom Stanislava Šusty. Josef Iro hlásil již dopředu, že německý závod vynechává, stejně jako Zdeněk Kučera či Pavel Vimmer.

Buxtehude

V týmu Jardy Kalného se právě připravují na technickou přejímku.

Po příjezdu bylo hned od vstupní brány patrné, že pořadatelé přes zimu vůbec nezaháleli. Trať doznala spousta změn, což jsme již dříve avizovali. Zdejší okruh má tedy krom nově vybudovaného Joker Lapu i rozšířenou první zatáčku, a to o cca 4m. Cílová čára musela být, díky "žolíku", přesunuta do míst, kde se spojuje Joker s normální tratí. Více než slova řeknou jistě čerstvě pořízené fotografie.

Buxtehude

Buxtehude

Dvě fotografie finální podoby zdejšího Joker Lapu.

Buxtehude

Dodělávky jsou na trati v Buxtehude v plném proudu.

Co zřejmě nepotěší žádné fotografy, je mnoho zakázaných zón a opravdu mnoho plotů kolem tratě. Ve většině případů si tedy budou připadat jak lvi zavření v kleci.

Ve všech týmech panuje předstartovní pohoda, která je podtržena nádherným slunečným počasím. Předpověď nám na víkend slibuje proměnlivé počasí, které zdejší trati jednoznačně nesvědčí. Všichni jistě máme v živých vzpomínkách závod z roku 2008, kdy zde jezdci doslova plavali.

Buxtehude

"Nová" první zatáčka.

Buxtehude

Ještě poladit reklamy a jdeme na to!!!

Zítra závod startuje v 9:45 volnými tréninky, buďte tedy s námi a sledujte Live závod z Buxtehude.