Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Obléhání může začít!

15.07.2011 | Autor: Petr Šulčík
Obléhání může začít!
Již tento pátek, podnikne několik „bláznů“ útok, na malou obec na východě Brna, na Přibice.

Již tento pátek, podnikne několik „bláznů“ útok, na malou obec na východě Brna, na Přibice. Tato vesnice, kde žije přes tisíc obyvatel, připravuje se každoročně již nyní, k nájezdu hrdinných bojovníků, kterých se tento rok do Přibic vydá celkem patnáct. A o tom, že si rozhodně nebudou brát servítky s nikým a s ničím nemusíte pochybovat.

A kdože ti bojovníci jsou?

Samozřejmě jezdci autocrossu divize Kartcross. Po velkém rošambo, které provedla přerovská trať se v Přibicích neukáže Jirka Havelka. Naopak svůj kartcrossový speciál opravil  Jan Kuneš, a doufejme, že se mu povede spatřit cíl. Kdo jistě na startu nebude chybět je Ondřej Šlechta vedoucí muž Mascom Cupu 2011. Ondra však nemůže v Přibicích moc odpočívat, protože na paty mu šlape průběžně druhý Sláva Ducháček, který po několika sezónách v rally ukazuje svou rychlost i na zaprášených oválech autocrossu. Třetí je výše zmiňovaný letec Jan Kuneš, který jistě bude chtít stáhnout své manko zaviněné odstoupením v Přerově.

A jakáže trať je to v Přibicích?

Prašná chtělo by se říct, ale svým charakterem je její povrch hlinitopísčitý. Trať patří mezi delší - 1024 m a její šířka je 18 m. Startovní procedura je stejně jako např. v Sedlčanech uskutečněna mimo vlastní trať, což urychluje průběh závodu. Jezdci na start mohou srovnat ještě před dojetím skupiny před nimi. Startovní prostor měří 150m a je 20 metrů široký. Samotná trať se skládá ze dvou levotočivých a čtyř pravotočivých zatáček, ve střední části trati se nachází dva terénní hupy, které ověří nejen připravenost jezdců, ale hlavně jejich techniky.

Koho tedy přesně uvidíme?

No krom výše zmiňovaných, je přihlášený i pravidelný účastní rallycrossu, Otakar Výborný. Premiéru si v tomto seriálu odbude Reich Bořek. Svým dětem, kteří startují v divizi Racer buggy 160ccm to budou chtít v Kartech nandat Lubor Nový a Milan Svoboda. Chybět na startu nemůže ani Roman Zwiefelhofer, Michal Andrýs, Marek Honzík, Martin Šimánek, Vladimír Balatka, Jakub Mrkva, Robert Vítek…..

A kdyže se to jede?

Brány areálu se otevřou již v pátek úderem 17:00 hodiny. To hlavní se ale bude odehrávat v sobotu. V 9:35 rozprava s jezdci a od 10:25 do 15:45 budou probíhat měřené tréninky. První rozjížďka by měla odstartovat v 16:05.

Nedělní program začíná velmi brzy a to již startem druhé rozjížďky v 8:00. Třetí rozjížďka odstartuje v 10:30 a finálové jízdy by měli odstartovat ve 13:40.

Takže v sobotu bereme Přibice útokem!!