Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Bakkerudův druhý triumf

12.10.2014 | Autor: Petr Šulčík
Bakkerudův druhý triumf
Norský jezdec Andreas Bakkerud zvítězil v jedenáctém podniku MS v rallycrossu v tureckém Istanbulu. V kategorii RX Lites triumfoval Sebastien Eriksson.

Do první semifinálové jízdy se kromě tří jezdců s vozy Ford Fiesta postavil nejrychlejší jezdec po rozjížďkách Timmy Hansen, Petter Solberg a Timur Timerzyanov. Jízdu s přehledem vyhrál Hansen, ze druhého místa postoupil Bakkerud a o třetí místo si to rozdali Reinis Nitiššs společně Petterem Solbergem. Úspěšnější byl norský jezdec. Ve druhé jízdě se o vítězství utkali týmoví kolegové od Volkswagenu Heikkinen a Marklund. Toomas Heikkinen se nakonec před svého soupeře v posledním kole dostal a zajistil si první řadu na startu finálové jízdy. Jezdce týmu Marklund Motorsport následoval na třetím místě Henning Solberg.

MS 2014 - Turecko

Finále hned po startu skončilo pro Pettera Solberga, který zůstal stát na startu. Vedení se ujal Timmy Hansen, ovšem na konci prvního kola o vedení přišel, když se před něj dostal Bakkerud. Hansen ihned odbočil do joker lapu a následně musel bojovat s Henningem Sobergem. Před toho se úspěšně na konci třetího kola dostal, ovšem Andreas Bakkerud měl vyjetý dostatečný náskok a po průjezdu joker lapem zůstal na prvním místě. Třetí místo získal Toomas Heikkinen.

V kategorii RX Lites triumfoval Sebastien Eriksson, který v první fázi finále za sebou udržel Yigita Timura a po průjezdu joker lapem i Kevina Hansena. Ten nakonec obsadil druhou příčku. Třetí ve své premiéře skončil Janis Baumanis. Domácí Yigit Timur předvedl ve finále několik pěkných soubojů, nakonec mu ovšem patřila až šestá pozice.

Přehled výsledků - Turecko (Istanbul) 2014