Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Andreas Bakkerud: "Je to unikátní příležitost!"

13.03.2014 | Autor: Petr Šulčík
Andreas Bakkerud: "Je to unikátní příležitost!"
Norský jezdec za sebou má intenzivní přípravu v novém týmu Olsbergs MSE.

Norský jezdec Andreas Bakkerud neponechává nic náhodě a pilně se připravuje na nadcházející sezonu mistrovství světa v rallycrossu. Smlouva s týmem Olsbergs MSE mu dovoluje se na ni připravit lépe než dosud. Bakkerud za sebou má čtyři hektické týdny, během nichž absolvoval testování a trénink po celé Evropě.

"Mám za sebou týden testování na ledě v severním Švédsku, najezdil jsem tisíc kilometrů v Itálii za volantem motokáry a další týdenní testování za volantem závodního vozu ve Francii. Bylo to náročné, ale je důležité být na sezonu co nejlépe připraven. Kontrakt s OMSE mi dává možnost se připravovat takovým způsobem, o kterém jsem vždy snil. Najezdil jsem více jak sto okruhů s novým autem, což je přibližně pět závodů. Ve Francii bylo šest inženýrů, zaměřili jsme se na moji jízdu a já jim poté předal moje poznatky. Provedli jsme několik změn a učil jsem se pracovat s různým nastavením vozu," řekl Bakkerud.

Jeden den testování se norskému mladíkovi věnoval také Marcus Grönholm, který u týmu působí v roli poradce. "Poslouchat takto zkušeného jezdce mi dalo hodně. Byl to teprve začátek spolupráce. Věřím, že letos budeme hodně silní," pokračoval norský jezdec.

Andreas Bakkerud - OMSE

Testy ve Švédsku a Itálii byly pro Nora novou zajímavou zkušeností. "Při jízdě na ledě můžete daleko lépe hledat hranici. Následky hodin nebo výletu mimo trať jsou malé. Bylo to zajímavé a dodalo mi to sebedůvěru v chování vozu, kterou mohu využít v sezoně při ojedinělých situacích v závodě, kdy bude docházet k těsným soubojům. Tisíc kilometrů za volantem motokáry je hodně, ale naučilo mě to soustředit se. Mentální trenink a představivost jsou další věci, na kterých pracuji," uvedl Bakkerud.

Tým OMSE má na programu ještě několik testů před začátkem sezony v Portugalsku. "Je to pro mě unikátní příležitost a já se ji budu snažit využít a dosáhnout na titul mistra světa," uzavřel Andreas Bakkerud.

Bakkerud