Zóna ve Fuglau odstartovala svou druhou polovinu

3.06.2019 | Autor: Petr Šulčík
Do druhé poloviny letošní sezony se v rakouském Fuglau přehouplo mistrovství Zóny střední Evropy.

Jezdci, kteří se v letošní sezoně účastní zónového a republikového mistrovství, vstoupili o víkendu v rakouském Fuglau do druhé poloviny těchto šampionátů. V divizi SuperCars si to o vítězství rozdali v závěrečném finále Alois Höller s Alešem Fučíkem. Úspěšnější byl nakonec český závodník a před dalším startem v rámci evropského šampionátu v Norsku najel další potřebné kilometry s novým vozem VW Polo. V divizi Super1600 byl po celý víkend nejrychlejší Tomáš Krejčík a ani ve finále nedal nikomu šanci. Už v první zatáčce po startu si vybudoval potřebný náskok. Lukács Kornél marně hledal formu ze Slovakiaringu, dobrým výkonem se prezentoval v cíli třetí Dan Skočdopole jedoucí vzhledem ke svému věku stále ještě se čtrnáctistovkovým motorem. V divizi SuperTouringCars -2000 sice Roman Častoral nevyhrál všechny kvalifikace a po sobotě měl díky kolizi s Korytárem i dost práce na autě. V rozhodujících částech závodu na něj ovšem opět nikdo nestačil. Druhý skončil v Rakousku Tomáš Buda a třetí Jakub Michal. Ve stejné divizi nad dva litry trápily české jezdce technické problémy, které brzdily Tomáše Mičíka nebo Jana Ratajského. Nejlepším českým zástupcem byl čtvrtý Karel Václavík před Alešem Kubíkem. Ten ovšem finále nedokončil.

V české divizi National1600 zvítězil podruhé za sebou Matěj Šenk před Vojtěchem Kolomazníkem a Liborem Teješem, který za sebou ve finále nechal týmového kolegu Jiřího Štěrbu. Zajímavé souboje byly k vidění v divizi historiků do šestnácti set kubíků. Do vedení šel po startu vítěz kvalifikace Tomáš Marchal, v první zatáčce spolu kolidovali Michal Sklenář a Jaroslav Marchal. Pro Sklenáře závod skončil hned, pro Marchala po absolvování prvního kola. Za vítězným Tomášem Marchalem dojel druhý Tomáš Kohout a třetí Radek Pinkas. V divizi ČTHA +1600 se ve Fuglau objevila pouze dvě auta. Karla Faktora zastavila technická závada už v začátku závodu, a tak Tomáš Zajíc kroužil celý víkend společně s Oliverem Kiškou na subaru. Tomu soupeři v divizi 4x4 také nepřijeli. Příští závod nás čeká za tři neděle v Sosnové. Společně se zónou a republikou se pojede také Rallycross Cup.