Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Vrátí se Častoral do ME?

11.03.2017 | Autor: Petr Šulčík
Vrátí se Častoral do ME?
Vydařenou sezonu podtrženou ziskem sedmi titulů za sebou má Roman Častoral. Jaké má plány pro letošní rok?

V sezoně 2016 vyrazil český jezdec Roman Častoral za obhajobou titulů získaných v předchozích letech. A svá předsevzetí naplnil. S vozem Opel Astra OPC v divizi SuperTouringCars triumfoval kromě národních šampionátů i v mistrovství Zóny střední Evropy a seriálu Rallycross Challenge Europe. Získal sedm titulů.

 "Nebylo to úplně jednoduché. Konkurence přes zimu pracovala na svých autech a na prvních závodech sezóny to bylo hodně znát. Musel jsem jet hodně rychle. Jsem velice rád, že jsem mohl startovat v kompletních seriálech, protože není vůbec jednoduché připravit auto a zabezpečit celou sezónu. Tímto bych chtěl zároveň poděkovat sponzorům, tátovi za přípravu závodního speciálu Opel Astra OPC a lidem, kteří mě podporují," uvedl Roman Častoral.

ZSE 2016 - Česko

Během zimy prochází důkladnou repasí závodní vůz Opel Astra. Dvoulitrový atmosferický motor dosahuje výkonu až 290 koní. "Loni jsem provedli také změnu tlumičů, aby se zlepšila trakce a ovladatelnost auta," prozradil Častoral.

Jaká bude sezona 2017 z pohledu českého závodníka? "V plánu jsme měli opět startovat v Rallycross Challenge Europe, ovšem otázkou je jestli se vůbec tento šampionát pojede. S astrou budeme určitě startovat v zónovém mistrovství a národních šampionátech. V úvahu přichází i náš návrat do divize Touringcar v rámci mistrovství Evropy. Vůz Opel Corsa se zadním náhonem je stále připravený v našich dílnách," uvedl Roman Častoral.

RCE 2014 - Nizozemsko