Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Vozy skupiny B v Anglii!

3.04.2014 | Autor: Petr Šulčík
Vozy skupiny B v Anglii!
Ve druhém závodě mistrovství světa 2014 v anglickém Lydden Hillu se představí také legendární vozy skupiny B.

Legendární vozy skupiny B pomohou vloženým závodem a ukázkou oslavit druhý podnik rallycrossového mistrovství světa v anglickém Lydden Hillu. Po tragických událostech byla tato skupina v rally na konci sezony 1986 zakázána. Tyto silné vozy poté našly své uplatnění právě v rallycrossu.

"Chtěli jsme první závod mistrovství světa v Anglii zpestřit něčím opravdu zajímavým. Myslím, že účastí těchto aut se to povedlo. Někteří diváci neměli možnost nikdy vidět tyto "monstra" v akci, proto to pro ně bude opravdový zážitek, který by si neměli nechat ujít," řekl majitel okruhu Lydden Hill, jezdec a organizátor Pat Doran, který tuto éru rallycrossu pamatuje.

K vidění a potvrzena je účast vozů Ford RS 200, Audi Quattro, Lanci Delta S4, Peugeot 205 T16, Citroën BX4TC nebo Peugeot 405 T16, v úpravě se kterou startoval Ari Vatanen ve slavné závodu do vrchu Pikes Peak.