Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Vítejte, welcome, tervetuloa ve Finsku

10.07.2010 | Autor: Petr Šulčík
Vítejte, welcome, tervetuloa ve Finsku
Finsko, země tisíce jezer, ale dalo by se říci i tisíce ostrůvků, které obepínají jihozápadního pobřeží. Ať se do této země vydáte lodí, nebo letadlem, vždy Vás přivítá nádherná scenérie...

Finsko, země tisíce jezer, ale dalo by se říci i tisíce ostrůvků, které obepínají jihozápadního pobřeží. Ať se do této země vydáte lodí nebo letadlem, vždy Vás přivítá nádherná scenérie. Na silnicích Vás, jako středoevropana, překvapí striktní dodržování dopravních předpisů.

Pojďme však hned na páteční přípravy. A začneme trochu veseleji. Chcete hádanku? Víte co je vrchol lenosti? Racek, který si letí do Finska letadlem! :o) Včera jsem tedy byl, hned po příjezdu do depa, označen za nejlínějšího tvora tohoto víkendu. Ha ha ha. Myslím, že tento vtípek zcela přesně vystihuje náladu v týmech, která je těsně před startem závodu.

ME 2010 Finsko (FIN) - Kouvola

Všichni čeští kluci jsou na souboje připraveni, všichni si v týdnu mezi severským dvojzávodem odpočinuli. Jediný, kdo včera musel přiložit ruku k dílu, byl Stanislav Šusta, který měnil spojku. Vše se však stihlo ještě před „setměním“ a kluci z Noprosu týmu jsou připraveni.

ME 2010 Finsko (FIN) - Kouvola

Pojďme se podívat ještě na startovní pole. Velikou radost nám udělal Olivier Bossard, který zde bude mít evropskou premiéru v divizi 1. Bude startovat v týmu Hervé Knapika, tedy s autem, se kterým minulý týden v Höljes závodil Samuel Peu. Budeme moc zvědavý, jak se tomuto sympatickému Francouzovi povede. V divizi 1A bude z místních jezdců startovat jen Jussi Pinomäki. Divize 2 je bez českého zástupce a potvrdila se startovní listina, tedy pouze 7 jezdců.

ME 2010 Finsko (FIN) - Kouvola

Nakonec se pojďme podívat na zdejší trať. Jak nás již informovali jezdci v průběhu týdne, jedná se o velmi technický okruh s jedním velkým a dvěma malými skoky, klopenými zatáčkami, mnoha menšími zatáčkami, prostě taková „vinglovačka“. Pro divizi 1A a 2 ok, ale pro divizi 1? Mnoho zatáček, potenciál vozů zcela určitě nebude využit na maximum. Jestli je v něčem královská divize 1 silná, tak jsou to rychlé tratě, kde jezdci mohou používat více jak polovinu plynu. Ale nedělejme ukvapené závěry, zejména skoky zde budou určitě famózní.

ME 2010 Finsko (FIN) - Kouvola

V 10:15 místního času začíná první volný trénink. Ano, zdůrazňujeme místního, neboť Finsko má časový posun +1 hodinu. Při sledování Live, si vždy k českému času připočtěte hodinu, abyste nebyli zmatení.

Dost už psaní, závod v Kouvole začíná za pár okamžiků. Buďte s námi, Live přenos právě začíná!