Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Villeneuve se připojil k týmu Albatec Racing

13.02.2014 | Autor: Petr Šulčík
Villeneuve se připojil k týmu Albatec Racing
Výtah z tiskové informace týmu Albatec Racing ke včerejší zprávě o startech Jacquese Villeneuvea s vozem Peugeot 208 SuperCar v rallycrossovém mistrovství světa. (+ video)

Mistr světa formule 1 z roku 1997 Kanaďan Jacques Villeneuve bude jednou z největších osobností nadcházející sezony světového šampionátu v rallycrossu. Kromě úspěchů ve formuli 1 se Villeneuve prezentoval výbornými výsledky také v ostatních šampionátech. Dokázal vyhrát závod 500 mil v Indianapolis, zkušenosti má také ze závodů  Nascar nebo Andros Trophy.

Andy Scott, šéf týmu Albatec Racing: "Jsem potěšen, že mohu v týmu Albatec Racing přivítat Jacquese Villeneuvea. Je to jezdec s mnoha  zkušenostmi napříč mnoha motoristickými disciplínami. Je znám pro své technické schopnosti a je schopný řídit jakékoliv závodní auto na samém limitu. Vůz Peugeot 208 SuperCar prošel během zimních měsíců několika vylepšeními. Během testování na francouzském okruhu Dreux vůz absolvoval přes  250 bezproblémových kol. Zážitkem pro mě bylo, jak rychle dokázal Jacques využít auto a zajíždět rychlé časy. Rallycross se nyní dostává do velmi zajímavé fáze a světový šampionát nabízí zajímavé komerční možnosti pro jednotlivé týmy. Doufám, že zužitkujeme naší zimní práci a budeme schopni bojovat o vítězství."

Jacques Villeneuve, jezdec týmu Albatec Racing: "Těším se na vstup do rallycrossu s týmem Albatec Racing. Z Andros Trophy mám zkušenosti s tímto typem závodů, proto jsem nebyl překvapen, jakým způsobem funguje vůz disponující šestisty koni a pohonem na čtyři kola na trati, kde se střídá asfalt a nezpevněný povrch. Máme za sebou úspěšný test ve Francii, tým i auto fungovali výborně. Z inženýrského pohledu mi to připomíná časy ve formuli 1. Líbilo se mi jak vůz reaguje na změny v nastavení. Jsem závodník a chci vyhrávat, ovšem jdu s novým vozem do nového mistrovství. Plno věcí pro mě bude nových. Očekávám, že rok 2014 bude spíše o učení."

Video z testování: